Konferencja prasowa po meczu z Górnikiem Zabrze 1 paź

Konferencja prasowa po meczu z Górnikiem Zabrze

Zapraszamy do odczytania zapisu konferencji prasowej po meczu 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Zabrze a KGHM Zagłębiem Lubin.

1 paź 2022 17:30

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Piotr Stokowiec - trener KGHM Zagłębia Lubin:

Dzień dobry, widać było jak bardzo intensywny i widowiskowy był ten mecz. Ile wysiłku trzeba było włożyć,  żeby sprostać takiemu rywalowi, jakim był dzisiaj Górnik, ale wiedziałem, że jesteśmy dobrze przygotowani i utrzymamy ten wynik. Wcześniej dużo mówiłem o zabijaniu takich meczów, o skuteczności i szkoda, że nie udało się strzelić już tej trzeciej bramki przed przerwą, bo sytuacje miał Tornike Gaprindashvili. Po przerwie gospodarze szybko wyrównali. Dlatego jak udało nam się znowu wyjść na prowadzenie, zmieniliśmy ustawienie i wprowadziliśmy trzeciego środkowego obrońcę.  Ogromnie się ciesze, bo zrobiliśmy to grając dziś 4 młodzieżowcami w składzie. Brawa dla całej drużyny, również gratulacje dla Górnika, bo myślę, że stworzyliśmy znakomite widowisko. Dużo pracowaliśmy w przerwie reprezentacyjnej nad skutecznością i to zdało dzisiaj egzamin. W rozgrzewce urazu doznał Martin Dolezal, ma jakiś problem z łąkotką, ale więcej będziemy wiedzieć oczywiście po badaniach.

Bartosch Gaul - trener Górnika Zabrze:

- Dzień Dobry, trudno skomentować ten mecz, bo jeszcze nie analizowaliśmy spotkania. Dobrze zaczęliśmy, byliśmy dobrze przygotowani mentalnie. Mieliśmy przewagę w tym meczu i sporo sytuacji. Niestety za łatwo tracimy bramki. Nie podobały mi się niektóre indywidualne zachowania zawodników mojego zespołu na boisku – szczególnie w obronie. Jesteśmy zdenerwowani, bo zwyciężyła drużyna, która miała mniej okazji strzeleckich.