Konferencja prasowa po meczu z Górnikiem 22 kwi

Konferencja prasowa po meczu z Górnikiem

Zapraszamy do odczytania przebiegu konferencji prasowej po meczu 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym KGHM Zagłębie Lubin przegrało z Górnikiem Zabrze 2:4. Poniżej wypowiedzi trenerów Piotra Stokowca i Jana Urbana.

22 kwi 2022 23:30

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Piotr Stokowiec - Trener KGHM Zagłębia:

- Na pewno jest to dla nas bardzo trudny moment. Daleko jest jednak, by rozpaczliwie składać broń. Jestem zawiedziony tą sytuacją. Wiedziałem przychodząc tu, ile jest problemów do rozwiązania. W przerwie zimowej sprowadziliśmy kilku zawodników, którzy mieli odmienić drużynę, lecz chyba jeszcze nie wszyscy w pełni zdołali się zaaklimatyzować i przystosować do warunków tej ligi. Piłkarze pokazali nie raz, że potrafią dobrze grać czy zagrać na 0 z tyłu. Widzę też po głowach piłkarzy, że niektórzy zawodnicy nie wytrzymują tej presji w walce o utrzymanie. Niektórzy są w takiej sytuacji po raz pierwszy w swojej karierze. Taki mecz jak dzisiejszy nie ma prawa się przydarzyć. Wykończenie i zaangażowanie - tego mi głównie w dzisiejszym spotkaniu zabrakło. Trzeba to poprawić i przysłowiowo zaorać boisko w każdym meczu. W ostatnim czasie przeprowadziłem dużo rozmów indywidualnych, oczekując od liderów, by brali na siebie odpowiedzialność w naszej grze. Obejrzę dzisiejszy mecz na spokojnie i podejmę decyzje indywidualne w stosunku do piłkarzy. Musimy przede wszystkim zmienić nasz styl gry. Broni nie składamy i będziemy walczyć do ostatniego centymetra. Kolejny mecz jest moim zdaniem kluczowy i do niego będziemy się mocno przygotowywać. Pokazaliśmy dziś, że możemy wrócić do gry mimo straconych bramek. Będziemy chcieli poprawić mentalność w zespole, by już w sobotnim meczu było to widoczne.

Jan Urban - Trener Górnika:

- Dobrze nam się ułożył ten mecz. Wydawało się, że możemy go zamknąć już w pierwszej połowie, ale daliśmy Zagłębiu tlen. Wiedzieliśmy, że przy wyniku 2:1 Zagłębie będzie robiło wszystko, aby odrobić straty. Szybko zdobyta bramka na 3:1 podcięła rywalom skrzydła i to było widać. Wyszedł nam dobry, kompletny mecz. W poprzednich spotkaniach również mieliśmy sporo szans i nie musieliśmy tych meczów przegrywać. Zagłębie na pewno liczyło na punkty, ale każdy walczy o swoje i wydaje mi się, że byliśmy dziś zdecydowanie lepszym zespołem.