Konferencja prasowa po meczu z Jagiellonią 1 paź

Konferencja prasowa po meczu z Jagiellonią

Spotkanie 10. kolejki PKO Ekstraklasy zakończyło się porażką Miedziowych z Jagiellonią Białystok 0:1. Zobaczcie, jak piątkowy mecz na pomeczowej konferencji podsumowali szkoleniowcy obu drużyn.

1 paź 2021 21:00

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Dariusz Żuraw - Trener KGHM Zagłębia:

- Myślę, że to był niezły mecz w naszym wykonaniu, natomiast tak jak mówiłem po meczu z Wartą, wygrywa ten, kto strzela bramki i tak dziś było. Nieźle operowaliśmy piłką do 16. metra, ale później brakowało dokładnego dogrania. Rywale wykorzystali jeden błąd, który popełniliśmy. Oczywiście uczulaliśmy naszych zawodników, że Jesus Imaz jest piłkarzem, którego trzeba mieć ciągle pod kontrolą. Co innego jest mówić, a potem to zrealizować. Jest to zawodnik, który momentami przerasta naszą ligę i to było dziś widać. Szkoda, bo myślę, że pod kątem piłkarskim był to jeden z naszych lepszych meczów. Zabrakło nam spokoju i wyrachowania jeżeli chodzi o grę w ofensywie. Gramy dalej, mamy teraz dwa tygodnie, podczas których znowu popracujemy i mam nadzieję, że krok po kroku nasza gra i wyniki będą jeszcze lepsze.

Ireneusz Mamrot - Trener Jagielloni:

- Dzisiaj możemy cieszyć się z wyniku. Trzeba być obiektywnym i powiedzieć, że nie weszliśmy w ten mecz najlepiej, szczególnie w pierwszej połowie. Zagłębie przejęło inicjatywę i miało więcej dobrych sytuacji. My natomiast byliśmy dziś bardzo skuteczni, a rzadko mamy tak wysoki procent skuteczności. Jesus wykorzystał bardzo dobrą sytuację i z tego się cieszymy. W drugiej połowie utrzymaliśmy wynik głównie dużą determinacją i zaangażowaniem. Muszę pochwalić Steinborsa, który dziś świetnie bronił i myślę, że tym nam pomógł. W piłce tak jest, tam gdzie los nam zabrał, dziś nam to oddał.