Konferencja prasowa po meczu z Lechem 21 maj

Konferencja prasowa po meczu z Lechem

Zapraszamy do odczytania przebiegu konferencji prasowej po meczu 34. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym KGHM Zagłębie Lubin przegrało z Lechem Poznań 1:2. Poniżej wypowiedzi trenerów Piotra Stokowca i Macieja Skorży.

21 maj 2022 20:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Piotr Stokowiec - Trener KGHM Zagłębia:

- Trudno się gra takie mecze, gdzie wszystko jest już rozstrzygnięte. Dziś ambitnie dążyliśmy do wyrównania. Gratulacje dla Lecha Poznań, który jako Mistrz Polski był dzisiaj najważniejszy. Na tle nowego Mistrza Polski wyglądaliśmy dziś nieźle, potrafiliśmy zagrażać bramce Lecha i dążyć do wyrównania. My też osiągnęliśmy nasz cel, choć przeżywaliśmy trudne momenty, ale w dobrym stylu, zwłaszcza w końcówce sezonu wyszliśmy z kryzysu i utrzymaliśmy Ekstraklasę dla Lubina. Pokazaliśmy dzisiaj kilka naprawdę dobrych akcji i z optymizmem patrzymy w przyszłość. Z nadziejami wchodzimy w nowy sezon, bo chciałbym nawiązać do wcześniejszych czasów, kiedy osiągnęliśmy z Zagłębiem sukcesy. To oczywiście nie będzie łatwe, ale idziemy dalej swoją drogą. Ja będę konsekwentnie budował silne Zagłębie i na pewno nie zabraknie mi do tego ani zapału ani upartości.

Maciej Skorża - Trener Lecha:

- Dzisiaj trochę pomieszaliśmy w składzie, a szansę dostało kilku zawodników, którzy grali mniej w tym sezonie, ale dali radę. Myślę, że każdy z nich się obronił i dał z siebie bardzo dużo zespołowi. Dwie bramki zdobyliśmy w pierwszej połowie, a na druga część wyszliśmy z nastawieniem, żeby szybko strzelić trzeciego gola i kontrolować to spotkanie. Były różne fazy meczu, różne momenty, często Zagłębie przejmowało inicjatywę i stwarzało zagrożenie pod naszą bramką. Druga połowa, szczególnie końcówka meczu, to walka o utrzymanie wyniku. Wiem, że z Zagłębiem zawsze nam się trudno grało, więc cieszymy się z tego zwycięstwa. Cieszę się, że drużyna znowu pokazała charakter i potrafiła tą wygraną do końca utrzymać. Przy tej atmosferze, przy wspaniale reagujących kibicach, to niosło piłkarzy i pomagało w trudnych momentach, żeby szóste zwycięstwo w lidze uzyskać.