Konferencja prasowa po meczu z Lechią / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Konferencja prasowa po meczu z Lechią 24 paź

Konferencja prasowa po meczu z Lechią

Zapraszamy do odczytania zapisu konferencji prasowej po meczu 14. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin a Lechią Gdańsk.

24 paź 2022 23:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Piotr Stokowiec - Trener KGHM Zagłębia:

- Trzeba szczerze powiedzieć, że jesteśmy w kryzysie. Ja też dziś będę szczery do bólu. Czytam przed meczem, że walczę o posadę i gram o swoją przyszłość. Wywiązała się z tego wręcz histeria. Fakt, przegraliśmy trzy mecze w tydzień, w tym spotkanie z drugoligowym Motorem Lublin. Wcześniej jednak przez sześć meczów nie przegraliśmy. Ta narracja wkradła się do głów młodych chłopaków. Ja się swojej pracy nie wstydzę. Biorę wszystko na klatę. Byłem tutaj za pierwszym razem przez 3,5 roku i nie od razu zbudowaliśmy silną drużynę, która później grała w pucharach. W Lechii też był moment kryzysowy, ale wyprowadziłem drużynę z tego kryzysu. To jest proces, grupa młodych chłopaków. W drugiej połowie na boisku było sześciu młodzieżowców. Oni też muszą popełniać błędy, dostać czas. My ich budujemy, ale potrzebujemy czasu. Dajcie popracować, nie wpadajmy w histerię. Możemy co pół roku zmieniać trenerów, ale to nic nie zbuduje. Nikt nie powtórzył tutaj wyników, które zbudowałem ja podczas mojego pierwszego pobytu. Jako osoba, która wiele zrobiła dla Zagłębia, oczekuję należytego szacunku.

Marcin Kaczmarek - Trener Lechii:

- Bardzo cenne trzy punkty zdobyte po dobrym meczu i kilku niezłych stworzonych sytuacjach. Cieszy mnie, że zdobywaliśmy gole po akcjach, o których myślimy w naszej filozofii gry. Nie ustrzegliśmy się błędów. Zagłębie też miało swoje szanse, ale to jest Ekstraklasa. Wygraliśmy ten mecz bardzo pewnie. Punkty są nam szalenie potrzebne i cieszę się, że przed nami kilka spokojniejszych dni do meczu u siebie. Liczę, że to zwycięstwo pomoże nam po długim czasie wygrać mecz w Gdańsku.