Konferencja prasowa po meczu z Piastem / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Konferencja prasowa po meczu z Piastem 6 gru

Konferencja prasowa po meczu z Piastem

W spotkaniu 12. kolejki PKO Ekstraklasy zespół KGHM Zagłębia podzielił się punktami z Piastem Gliwice (1:1). Zobaczcie, co na pomeczowej konferencji mieli do powiedzenia szkoleniowcy obu drużyn.

6 gru 2020 18:00

Martin Ševela - Trener KGHM Zagłębia:

- Początek meczu był dobry w naszym wykonaniu. Nic nie wskazywało na to, że Piast dostanie szansę na strzelenie gola. Zawodnik Piasta Kuba Świerczok pokazał jakość i idealnie wykorzystał ustawienie bramkarza, ale bardzo dobra reakcja z naszej strony i po akcji z prawej strony zdobyliśmy bramkę. W meczu były fazy, w których przeważaliśmy. Były też fragmenty, gdzie przeciwnik pokazywał swoje umiejętności. Nastawieniem dawaliśmy sygnał, że punkt nie był dla nas wystarczający i chcieliśmy walczyć o następne dwa i zwyciężyć. Były na to szanse przez okazje, jakie miały miejsce w drugiej połowie, a gdzie decyzje mogły być lepsze. Musimy powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni z punktu, chociaż walczyliśmy o komplet dla Zagłębia. Naszym celem jest teraz dobra regeneracja i w kolejny piątek czeka nas mecz ze Śląskiem Wrocław, który również jest dla nas ważny.

Waldemar Fornalik - Trener Piasta:

- Na pewno nie jesteśmy zadowoleni z tego jednego punktu, bo naszym celem było zwycięstwo. Zagłębie zagrało naprawdę niewygodną piłkę w naszą stronę, zmuszając nas do grania atakiem pozycyjnym. Pomimo tego, że ta gra nie zawsze nam się układała, stworzyliśmy sobie sytuacje i powinniśmy strzelić drugą bramkę i to tuż po pierwszym trafieniu była na to szansa. Stare porzekadło mówi, że niewykorzystane szanse się mszczą i tak się też stało. Moim zdaniem po niefrasobliwości straciliśmy bramkę. W drugiej połowie też mieliśmy takie 15-20 minut, w których zepchnęliśmy Zagłębie do głębokiej defensywy i w tym czasie też pojawiły się sytuacje, których nie udało się wykorzystać. Jest zdobyty punkt z odrobiną niedosytu.