Konferencja prasowa po meczu z Piastem 12 wrz

Konferencja prasowa po meczu z Piastem

Spotkanie 7. kolejki PKO Ekstraklasy zakończyło się zwycięstwem KGHM Zagłębia Lubin nad Piastem Gliwice 1:0. Zobaczcie, jak niedzielny mecz na pomeczowej konferencji podsumowali szkoleniowcy obu drużyn.

12 wrz 2021 15:30

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Dariusz Żuraw - trener KGHM Zagłębia:

- Gratulacje dla zespołu za trzy ciężko wywalczone punkty. Wiedzieliśmy, że w Gliwicach nie będzie łatwo, bo Piast jest bardzo mocnym zespołem z czołówki. Jeżeli chodzi o sam mecz, w pierwszej połowie mieliśmy trochę problemów, gdyż nie mogliśmy opanować środka pola. Zawodnicy Piasta mieli za dużo miejsca. Po korekcie udało nam się to zniwelować. Było to spotkanie na remis, ale wydaje mi się, że stworzyliśmy trochę więcej klarownych sytuacji. To jednak nigdy nie ma znaczenia, dopóki nie strzeli się bramki. Powiedziałem chłopakom, że po dwóch tygodniach ciężkiej pracy przyszedł efekt i to oczywiście jest dopiero mały kroczek. Musimy iść w tym kierunku i wierzyć, że nasza praca będzie przynosić zamierzone efekty w następnych meczach. 

- Zwycięstwo w ostatnich minutach daje kopa, ale ja wyznaję zasadę, że tylko pracą można do czegoś dojść. Kiedy inne zespoły miały wolne po ostatniej kolejce, my mieliśmy tylko dzień odpoczynku i od razu zabraliśmy się do pracy. Pierwszy tydzień był dość intensywny, zakończony sparingiem. Mikrocykl poświęciliśmy na przygotowanie fizyczne i taktyczne. Nie funkcjonowało to jeszcze tak, jak trzeba, ale dziś walczył jeden za drugiego i to dało nam trzy punkty.

Waldemar Fornalik - trener Piasta:

- Trudno powiedzieć coś sensownego, gdy traci się bramkę na kilka sekund przed końcem spotkania. Nie był to wielki mecz w naszym wykonaniu. Na pewno problemy, które dotknęły nas jeszcze przed oraz podczas meczu mogły mieć wpływ na naszą postawę, ale mimo wszystko uważam, że powinniśmy utrzymać koncentrację do końca spotkania i to zremisować. Nam się to nie udało, chwila rozluźnienia sprawiła, że przegrywamy mecz, który w mojej opinii powinien zakończyć się remisem.