Konferencja prasowa po meczu z Podbeskidziem / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Konferencja prasowa po meczu z Podbeskidziem 24 lis

Konferencja prasowa po meczu z Podbeskidziem

Zaległe spotkanie 9. kolejki PKO Ekstraklasy, w którym KGHM Zagłębie mierzyło się na wyjeździe z Podbeskidziem zakończyło się przegraną "Miedziowych" 1:2. Zobaczcie, co na pomeczowej konferencji mieli do powiedzenia szkoleniowcy obu drużyn.

24 lis 2020 23:30

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Martin Ševela - Trener KGHM Zagłębia:

- Musimy zrobić dobrą regenerację po powrocie do Lubina, aby odpowiednio przygotować się do kolejnego meczu. Gratulacje dla trenera Podbeskidzia. Rywale wykonali dobrą pracę, choć w statystykach było na remis. Najważniejsze są jednak zdobyte bramki, a w tej statystyce lepsi byli dziś gospodarze. Podarowaliśmy im prezent po naszym błędzie, który skutkował golem. Musimy pracować dalej.

Krzysztof Brede - Trener Podbeskidzia:

- Mieliśmy bardzo dobry plan. Cieszę się, że się powiódł. Pracowaliśmy nad stałymi fragmentami. Od pierwszej minuty chcieliśmy wysoko wychodzić do Zagłębia, żeby pokazać rywalom, że na własnym boisku zamierzamy dążyć do wygranej. Po analizie zawodnicy wiedzieli, że lubinianie bardzo ryzykownie rozgrywają piłkę. Przy podaniach do bramkarza czy środkowych obrońców wykonywaliśmy skok pressingowy. Cieszą mnie bramki Mateusza Marca i Desleya Ubbinka. Pokazało to, że chłopacy chcą pracować i się rozwijać. Myślę, że zasłużyliśmy na zwycięstwo. Byliśmy zespołem, który wiedział czego chce.