Konferencja prasowa po meczu z Pogonią 7 maj

Konferencja prasowa po meczu z Pogonią

Spotkanie 29. kolejki PKO Ekstraklasy zakończyło się podziałem punktów. Zobaczcie, jak piątkowy mecz na pomeczowej konferencji podsumowali szkoleniowcy obu drużyn.

7 maj 2021 23:30

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Martin Ševela - Trener KGHM Zagłębia:

- Dzisiejszy mecz był dla nas bardzo trudny, ale byliśmy na to przygotowani. Pogoń to jedna z najlepszych drużyn PKO Ekstraklasy. Szkoda pierwszej sytuacji, kiedy Dominik Hładun nie dogadał się z Dorde Crnomarkoviciem. Pogoń dobrze się poruszała i grała piłką. Po 30 minutach zaczęliśmy grać jednak coraz lepiej. Dobrze zaczęliśmy drugą połowę. Od początku chcieliśmy strzelić bramkę, mieliśmy na to okazje, lecz zabrakło nam szczęścia. Udało się wykorzystać jeden stały fragment gry, gdy Karol Podliński zdobył ładnego gola głową. Myślę, że druga połowa było dla nas udana. Szkoda zmarnowanych okazji Szysza czy Ratajczyka. Uważam, że jest to ważny punkt. W ostatnich meczach nie przegrywamy, ale chcemy walczyć do końca i wygrać najbliższy pojedynek. Czeka nas ostatni tydzień ważnej pracy. Teraz czas na dwa dni regeneracji i od poniedziałku zaczniemy przygotowania do meczu z Wisłą.

Kosta Runjaić - Trener Pogoni:

- Na pewno w pierwszej połowie zagraliśmy bardzo dobry mecz. Dobrze operowaliśmy piłką, strzeliliśmy bramkę i jedyne czego zabrakło, to zdobycia drugiego gola. Wiedzieliśmy, że Zagłębie w drugiej połowie zaryzykuje, aby strzelić i wygrać mecz. Z pewnością zrobili to lepiej od nas. Zagłębie w drugiej części spotkania zdecydowanie kontrolowało grę, zdobyli bramkę po stałym fragmencie i mieli kolejne sytuacje. Nie jesteśmy zadowoleni z jednego oczka, ale mimo wszystko jest to punkt wywalczony na wyjeździe. Teraz czeka nas mecz u siebie i liczymy na zwycięstwo. Jestem dumny z moich zawodników, ponieważ dali dziś z siebie wszystko. Nie wystarczyło to, aby wygrać, ale na pewno zagrali na maksimum swoich możliwości. Teraz przez kilka następnych dni poczekamy na wyniki innych zespołów. Zrobimy wszystko, aby zwyciężyć w ostatnim spotkaniu na naszym stadionie z kibicami. Dziękuję i życzę udanego weekendu.