Konferencja prasowa po meczu z Wartą / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Konferencja prasowa po meczu z Wartą 2 kwi

Konferencja prasowa po meczu z Wartą

Zapraszamy do odczytania zapisu konferencji prasowej po meczu 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Wartą Poznań a KGHM Zagłębiem Lubin.

2 kwi 2024 21:15

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Waldemar Fornalik - Trener KGHM Zagłębia

- Zobaczyliśmy dziś niezły mecz. Dwie drużyny chciały wygrać. Przebieg spotkania był taki, że musieliśmy odrabiać straty i to nam się udało. Mogliśmy również zadać decydujący cios, ale w końcówce to samo mogła zrobić Warta. Statystyki są na naszą korzyść, jednak wynik remisowy oddaje to, co działo się na boisku. Chcieliśmy zwyciężyć, ale punkt z drużyną, która zawsze jest niewygodnym przeciwnikiem, na pewno trzeba uszanować.

Dawid Szulczek - Trener Warty

- Szanujemy ten punkt, ale prowadząc 1:0 chcieliśmy wygrać, a potrzebujemy zwycięstw, by się utrzymać. Zagłębie sprawiło lepsze wrażenie, ale mecz mógł się potoczyć w dwie strony. My w końcówce również mieliśmy dwie groźne okazje, jednak Zagłębie miało ich więcej. Każdy indywidualnie na swoich pozycjach musi działać lepiej. Czasami zbyt łatwo oddajemy piłkę rywalowi. Zagłębie dużo strzela z kontrataków, więc musimy dbać o to, aby nasza dokładność była większa. Mogę wyróżnić Szymonowicza czy Zrelaka, bo oni na swoich pozycjach zagrali bardzo dobrze.