Konferencja prasowa po meczu z Wisłą / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Konferencja prasowa po meczu z Wisłą 26 lip

Konferencja prasowa po meczu z Wisłą

Spotkanie 1. kolejki PKO Ekstraklasy zakończyło się zwycięstwem Wisły Kraków 3:0. Zobaczcie, jak poniedziałkowy mecz na pomeczowej konferencji podsumowali szkoleniowcy obu drużyn.

26 lip 2021 21:00

Dariusz Żuraw - trener KGHM Zagłębia:

- Na wstępie pragnę pogratulować Wiśle. Mieliśmy niezły początek, lecz zamiast wygrywać 1:0 po 29 minutach przegrywaliśmy 0:2. O ile w pierwszej połowie jakieś sytuacje udało nam się kreować, tak w drugiej było tylko gorzej. Próbowaliśmy coś zmienić wprowadzających nowych zawodników na boisku, ale niestety nie udało się. Wracamy do Lubina bez punktów. Dostaliśmy na „dzień dobry” gonga, ale może i dobrze, żebyśmy wiedzieli, że przed nami jeszcze bardzo dużo pracy. Byliśmy przygotowani, oglądaliśmy mecze sparingowe Wisły, ale co innego jest być przygotowanym na papierze, a co innego później realizować pewne założenia. Wisła wygrała środek pola i moim zdaniem to był klucz do wywalczenia zwycięstwa.

Adrian Gula - trener Wisły:

- Oczywiście cieszymy się ze zwycięstwa. Ogromnie gratuluję zawodnikom i dziękuję kibicom, którzy dodali nam sporo energii. Jest to dla nas pierwszy - lecz bardzo ważny - krok, ale oczywiście chcemy dalej podążać tą drogą. Oczywiście to dopiero pierwsza kolejka. Byliśmy nastawieni na to, by dać z siebie maksimum. Również pragnę zwrócić uwagę na fakt, że wygraliśmy ten mecz z czystym kontem, lecz na rezultat zapracowała cała drużyna. Wierzę, że będziemy odnosić kolejne zwycięstwa, jeżeli będziemy tak pracować i tworzyć tak zgrany zespół w defensywie, zachowując produktywność w ataku.