Konferencja prasowa po meczu z Wisłą 20 sie

Konferencja prasowa po meczu z Wisłą

Spotkanie 5. kolejki PKO Ekstraklasy zakończyło się przegraną KGHM Zagłębia Lubin z Wisłą Płock 0:4. Zobaczcie, jak piątkowy mecz na pomeczowej konferencji podsumowali szkoleniowcy obu drużyn.

20 sie 2021 21:00

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Dariusz Żuraw - Trener KGHM Zagłębia:

- Przegraliśmy dzisiejszy mecz już w pierwszej połowie, ponieważ nie dostosowaliśmy się do warunków, jakie panowały. Zamiast grać prostymi środkami przy tej ulewie, próbowaliśmy rozgrywać piłkę i to powodowało, że popełnialiśmy bardzo proste błędy. Przy wyniku 0:2 dążyliśmy do zmiany wyniku, ale niestety w defensywie wyglądaliśmy bardzo źle i w zasadzie każde kopnięcie piłki przez piłkarzy Wisły w nasze pole karne, było dla nas ogromnym zagrożeniem. My również mieliśmy kilka sytuacji, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Myślę, że Wisła wygrała zasłużenie, bo jeżeli popełnia się tak proste błędy, jak my dzisiaj, to trudno myśleć nawet o remisie.

Maciej Bartoszek - Trener Wisły:

- Można powiedzieć, że mecz od samego początku układał się po naszej myśli, pomimo niedogodności pogodowych. Dobrze weszliśmy w to spotkanie. Od pierwszej minuty z dużą determinacją staraliśmy się konstruować akcje ofensywne i mocno napieraliśmy na przeciwnika, czego efektem były zdobyte dwie bramki. Myślę, że w drugiej połowie bardziej staraliśmy się kontrolować to spotkanie, by nie popełnić niepotrzebnych błędów. Potrafiliśmy dołożyć jeszcze dwie bramki i odpowiednio zakończyć ten pojedynek, zdobywając trzy punkty przed własną publicznością. Cieszę się z postawy całej drużyny oraz z tego, że pomimo dobrego wyniku cały czas dominowaliśmy i atakowaliśmy wysoko. Po kolejnych bramkach nasze nastawienie się nie zmieniło i zespół grał do końca. Gratuluję drużynie bardzo dobrej postawy.