Konferencja prasowa po meczu ze Śląskiem 30 kwi

Konferencja prasowa po meczu ze Śląskiem

Spotkanie 28. kolejki PKO Ekstraklasy zakończyło się bezbramkowym remisem. Zobaczcie, jak piątkowy mecz na pomeczowej konferencji podsumowali szkoleniowcy obu drużyn.

30 kwi 2021 23:30

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Martin Ševela - Trener KGHM Zagłębia:

- Dzisiaj obserwowaliśmy przez cały mecz „szachy” z jednej i drugiej strony. Pierwsza połowa była w rękach i nogach piłkarzy Śląska. Grali trójką obrońców i dobrze nas pressowali przez co często graliśmy długą piłką na naszego napastnika. Szanse, które sobie stwarzaliśmy były to głównie zagrożenia po stałych fragmentach gry. Po przerwie chcieliśmy być bardziej aktywni i mocniej atakować na piłkę. Generalnie druga połowa wyglądała lepiej z naszej strony. Czekaliśmy na naszą stuprocentową szansę, która nadeszła po podaniu Patryka Szysza do Dejana Drazicia. Niestety zachowanie naszego skrzydłowego nie było idealne, dlatego dziś nie zwyciężyliśmy. Remis jest według mnie sprawiedliwym wynikiem. Szkoda, bo było to spotkanie derbowe, było dużo walki i zaangażowania, brakowało tylko goli z jednej i drugiej strony. Ważne jest dla nas, by poprawić grę w ataku, choć z drugiej strony jestem zadowolony, że zagraliśmy dziś na zero z tyłu.

Jacek Magiera - Trener Śląska:

- Uważam, że wcale nie było niewielu wykreowanych sytuacji podbramkowych z naszej strony. Stojąc przy linii bocznej wydawało mi się, że około kilkunastu sytuacji do oddania uderzeń udało nam się dzisiaj stworzyć. Naszym największym mankamentem było to, że byliśmy dzisiaj bardzo nieskuteczni jeśli chodzi o wykończenie sytuacji. Byliśmy dziś też nieco nerwowi, zbyt szybko pozbywaliśmy się piłki. Byliśmy bardzo niedokładni jeśli chodzi o przygotowanie kontrataku. Często jedno podanie powodowało to, że traciliśmy piłkę. Meczu się nie wygra i to powiedziałem w szatni zawodnikom, jeśli na 14 oddanych strzałów odda się jeden celny. To jest to nad czym musimy pracować chcąc wygrywać kolejne spotkania, a drużyna Śląska chce takie spotkania wygrywać. Dalej będziemy kontynuować to co robimy. Oczywiście skuteczność w defensywie została pochwalona, wiedzieliśmy, że Zagłębie Lubin ma znakomitego wykonawcę stałych fragmentów gry w postaci Filipa Starzyńskiego, który robi to perfekcyjnie. Duże brawa za wybronienie tych wszystkich sytuacji dla moich zawodników za determinacje, która ma być standardem w pracy i grze naszego zespołu.