Konferencja prasowa po meczu ze Stalą 18 paź

Konferencja prasowa po meczu ze Stalą

Spotkanie 11. kolejki PKO Ekstraklasy zakończyło się zwycięstwem Stali Mielec nad KGHM Zagłębiem Lubin 4:2. Zobaczcie, jak poniedziałkowy mecz na pomeczowej konferencji podsumowali szkoleniowcy obu drużyn.

18 paź 2021 21:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Dariusz Żuraw - Trener KGHM Zagłębia:

- Myślę, że po takim meczu można powiedzieć, że daliśmy rywalom 3 punkty w prezencie. Straciliśmy 4 gole po stałych fragmentach gry. Pierwsza połowa była niezła w naszym wykonaniu i możemy mieć pretensje tylko do siebie, że nie prowadziliśmy wyżej. Druga połowa zaczęła się od prezentu dla Stali w postaci rzutu karnego i od tego momentu moi zawodnicy się pogubili w defensywie. Każda wrzutka, każde dośrodkowanie było dla nas problemem. Mamy sporo kontuzji w zespole, ale musimy poukładać naszą grę, zwłaszcza w strefie defensywnej.

Adam Majewski - Trener Stali:

- Tak to wyglądało, że rozpoczęliśmy świetnie mecz, zdobyliśmy gola i poczuliśmy, że będzie dziś lekko, łatwo i przyjemnie. Zagłębie wyrównało po pięknym strzale i miało inne sytuacje na podwyższenie prowadzenia po akcji dwóch na naszego bramkarza. Na szczęście pierwsza połowa się zakończyła i można powiedzieć, że zdarzył się cud, bo w końcu zagraliśmy na normalnym poziomie. Nie graliśmy nie wiadomo jak dobrze, ale zdobyliśmy dziś gole po stałych fragmentach gry, a wiedzieliśmy, że jest to bolączka Zagłębia. Chciałbym podziękować mojej drużynie za zaangażowanie i charakter, a kibicom za świetny doping.