Konferencja prasowa po meczu ze Stalą / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Konferencja prasowa po meczu ze Stalą 19 maj

Konferencja prasowa po meczu ze Stalą

Zapraszamy do odczytania zapisu konferencji prasowej po meczu 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin a Stalą Mielec.

19 maj 2023 20:15

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Waldemar Fornalik - Trener KGHM Zagłębia

- Myślę, że w dobrym stylu zakończyliśmy rundę wiosenną w Lubinie. Dzisiejszy mecz był niejako nagrodą dla zawodników za to, co musieli wziąć na siebie w ostatnich spotkaniach. Wygrana w tamtych trzech meczach spowodowała, że mogliśmy z większym spokojem podejść do dzisiejszego spotkania ze Stalą. Uważam, że był to dobry mecz w naszym wykonaniu, choć w drugiej połowie oddaliśmy Stali pole. Mogliśmy pokusić się jeszcze o trzeciego gola, ale zabrakło nam skuteczności pod bramką rywala. Jesteśmy zadowoleni z wygranej, naszego dorobku w tabeli, a także z naszej postawy na boisku.

Kamil Kiereś - Trener Stali

- Wydaje mi się, że ten mecz moja drużyna zaczęła obiecująco. Nie wycofaliśmy się i zaatakowaliśmy. Pierwsze 25 minut było wyrównane. Zagłębie stwarzało sytuacje w ataku pozycyjnym, ale my też budowaliśmy ataki od bramki. Już w 2. minucie mieliśmy dobrą okazję, gdy przestrzelił Matras. W drugiej części pierwszej połowy Zagłębie przeszło pod naszą szesnastkę, a nam zabrakło agresji w obronie. Zbyt często graliśmy ustawieniem, a nie pressingiem. Przewaga Zagłębia uwidoczniła się w rzutach rożnych. Taka liczba stałych fragmentów gry spowodowała, że w jednej sytuacji nie byliśmy w stanie się zaasekurować i straciliśmy gola po dobitce. Ciężko było nam się od razu otrząsnąć po stracie gola. Zaatakowaliśmy w końcówce pierwszej odsłony, wówczas to my byliśmy na połowie Zagłębia. Bramka na 2:0 była najgorszym, co mogło nas spotkać. Jest to ciężki wynik. Druga część pojedynku była już wyrównana. Najlepszą sytuację mieliśmy w 54. minucie, gdy przestrzelił Fabian Hiszpański. Zagłębie nie konstruowało już tylu akcji pod naszą bramką. Próbowaliśmy zmianami odmienić obraz gry. Pomimo wielu naszych dośrodkowań i strzałów, brakowało nam konkretów. Przegraliśmy bardzo ważne spotkanie. Wciąż mamy punktową przewagę, ale wyniki meczów rozgrywanych w ten weekend zadecydują o tym, czy w ostatniej kolejce będziemy grali o utrzymanie. Musimy się skupić na podejściu mentalnym drużyny przed tym ostatnim meczem.