Konferencja prasowa po spotkaniu Pogoń Szczecin - KGHM Zagłębie / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Konferencja prasowa po spotkaniu Pogoń Szczecin - KGHM Zagłębie 30 maj

Konferencja prasowa po spotkaniu Pogoń Szczecin - KGHM Zagłębie

Spotkanie 27. kolejki PKO Ekstraklasy zakończyło się wysokim zwycięstwem lubinian 3:0. Zobaczcie, co po spotkaniu mieli do powiedzenia szkoleniowcy obu zespołów.

30 maj 2020 00:19

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Martin Sevela - trener KGHM Zagłębia Lubin: 

- Rozegraiśmy dobry mecz. Od początku dominowaliśmy. Dobrze graliśmy w ofensywie. W pierwszej połowie strzeliliśmy trzy bramki, ale mieliśmy dużo okazji. W drugiej połowie zmieniliśmy strategię na defensywną. Czekaliśmy na straty piłki przez Pogoń. Chcieliśmy robić szybkie ataki. Było kilka takich 3 na 3. Brakowało nam finalnego podania. Komplet punktów jedzie z nami do Lubina. Trzy bramki na wyjeździe to dla nas bardzo dobry wynik. Mamy tydzień, żeby przygotować się do kolejnego meczu. Chcemy po meczu za tydzień mieć awans do górnej ósemki, dlatego damy z siebie maksimum.

Kosta Runjaic - trener Pogoni Szczecin:

- Na pewno inaczej wyobrażaliśmy sobie mecz. Wynik nas zawiódł, podobnie jak gra w defensywie. Wiedzieliśmy, że Zagłębie ma jakość w ofensywie. Nie wiedziałem, że z taką łatwością będą przechodzić przez naszą obronę. Jeżeli po takiej przerwie, tak szybko tracisz gola, to wiadomo, że nie będzie łatwo. Staraliśmy się, ale w każdej akcji Zagłębie było niebezpieczne. Próbowaliśmy w drugiej połowie, mieliśmy kilka okazji, ale się nie udało. Zagłębie pokazało jakość. Staraliśmy się, ale niedostatecznie. Dla Zagłębia był to prosty mecz. Mogli na nas czekać i grać z kontry. Jeżeli chcemy sobie poradzić z Cracovią, to nawet nie wiem, o ile procent musimy się poprawić. Pozytywem jest to, że mamy kilka dni, by porozmawiać o tym meczu. Chcemy pokazać się z lepszej strony za tydzień.