Konferencja prasowa po spotkaniu #ZAGPOG / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Konferencja prasowa po spotkaniu #ZAGPOG 18 paź

Konferencja prasowa po spotkaniu #ZAGPOG

Zapraszamy do odczytania relacji z konferencji prasowej po spotkaniu 12. kolejki PKO Ekstraklasy, w którym KGHM Zagłębie Lubin uległo Pogoni Szczecin 0:1.

18 paź 2019 20:25

Kosta Runjaić - trener Pogoni Szczecin:

- Z pewnością rozegraliśmy dwie różne połowy. Pierwsza połowa to nasza kontrola i dobra gra do przodu. Wcześnie wyszliśmy na prowadzenie i to nam bardzo pomogło. Wiedząc, że Zagłębie gra ofensywnie, czekaliśmy aż pootwierają się dla nas strefy. Myślę, że obie drużyny zagrały z pełnym zaangażowaniem, bez odpuszczania w żadnym pojedynku. Z pierwszej połowy jestem bardzo zadowolony. W drugiej części skoncentrowaliśmy się na obronie. Moim zdaniem cofnęliśmy się za głęboko i nie graliśmy tego, co w pierwszych 45 minutach. Z drugiej strony Zagłębie posiada bardzo dużo jakości, co pokazali w drugiej połowie. Utrudniali nam życie, ale my w wielu momentach dobrze się broniliśmy. Musimy pamiętać, że to mogło się dla nas źle skończyć. Wygraliśmy i to spotkanie i należą się duże brawa dla mojej drużyny. Wiedzieliśmy, że Zagłębie jest w dobrej dyspozycji i jestem przekonany, że niejednej drużynie urwie punkty. Jesteśmy przeszczęśliwi i będziemy mieli wesołą drogę powrotną do szczecina. Życzę Zagłębiu wszystkiego najlepszego w dalszej części sezonu.

Matrin Sevela - trener KGHM Zagłębia Lubin:

- Rozmawialiśmy na odprawie przedmeczowej o Adamie Buksie. Wiedzieliśmy, żę to bardzo niebezpieczny zawodnik. W pierwszej połowie nie graliśmy zbyt agresywnie. Musieliśmy reagować w drugiej połowie i to się zmieniło. Pojawił się dobry pressing, agresja w grze. Od razu po tej poprawie pojawiły się sytuacje. Swoją okazję miał Guldan i Starzyński. Szkoda, że przynjamniej jedna z nich nie zakończyła się z golem. Dziś przegrywamy, ale mamy nadzieję, że w następnych spotkaniach znów zaprezentujemy atrakcyjny styl gry zakonczony zwycięstwem.