Konrad Andrzejczak odszedł z KGHM Zagłębia 3 lip

Konrad Andrzejczak odszedł z KGHM Zagłębia

W nowym sezonie piłkarzem KGHM Zagłębia Lubin nie będzie Konrad Andrzejczak. 22-letni pomocnik przeszedł na zasadzie transferu definitywnego do I-ligowego GKS-u Katowice. Zagłębie Lubin S.A. zagwarantowało sobie możliwość odkupu zawodnika w trzech kolejnych oknach transferowych.

3 lip 2018 20:08

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Andrzejczak był piłkarzem naszego klubu od sezonu 2009/2010. W tym czasie rozegrał dla pierwszego zespołu pięć meczów (dwa w ekstraklasie oraz trzy w I lidze). W sezonie 2016/2017 „Kondziu” był wypożyczony do GKS-u Bełchatów, gdzie zagrał w 19 meczach i zdobył jedną bramkę.

W minionym sezonie piłkarz zagrał dla KGHM Zagłębia w jednym spotkaniu - miało to miejsce 20 listopada 2017 roku, gdy lubinianie zremisowali 0:0 z Koroną Kielce. Dużo więcej zawodnik pograł w rezerwach, gdzie wystąpił 32 razy i zdobył osiem bramek.

- Dziękujemy Konradowi Andrzejczakowi za grę w barwach KGHM Zagłębia. Zawodnik będzie kontynuował karierę w I lidze i liczymy, że nabierze ona rozpędu. Podobnie jak w przypadku Sebastiana Boneckiego i Dominika Jończego, zagwarantowaliśmy sobie możliwość ściągnięcia go ponownie do naszego klubu w następnych oknach transferowych - powiedział po podpisaniu dokumentów Michał Żewłakow, dyrektor sportowy Zagłębia Lubin S.A.