Lewandowski: Pokazaliśmy charakter 23 wrz

Lewandowski: Pokazaliśmy charakter

W 9. kolejce "Miedziowi" rzutem na taśmę zremisowali 3:3 z Lechią Gdańsk. Po spotkaniu trener gości Mariusz Lewandowski przyznał, że jest zadowolony z drugiej połowy, ale zespół popełnił zbyt wiele błędów i ma nad czym pracować przed kolejnymi meczami.

23 wrz 2018 01:54

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Mariusz Lewandowski (KGHM Zagłębie Lubin)

- W meczu z Lechią pokazaliśmy charakter, bo odrobiliśmy straty z wyniku 0:3 na 3:3, w dodatku mogliśmy wygrać ten mecz. W przerwie spotkania w szatni było bardzo głośno, przede wszystkim mówiliśmy chłopakom, by osiągnęli jak najlepszy wynik. W pierwszej części gry popełniliśmy błędy, przez co musieliśmy gonić wynik i go odrobić. Moi zawodnicy pokazali, jak wielkie możliwości w nich drzemią. Jestem zadowolony, że nasza drużyna zaprezentowała się lepiej w drugiej części gry. Na pewno będziemy rozmawiać, bo w tym meczu błędów przytrafiło nam się zbyt dużo.

Piotr Stokowiec (Lechia Gdańsk)

- Czasem takie mecze mają miejsce i niestety druga część meczu miała taki przebieg, jakiego nikt się nie spodziewał. W przeciągu spotkania mieliśmy dobre momenty, trafiliśmy między innymi w poprzeczkę, myśleliśmy też, że będzie karny, który mógł nam dać wynik 4:2. Nie będę załamywać rąk, bo jeśli ktoś myśli, że jest możliwe zbudowanie drużyny, która w krótkim czasie będzie ogrywała każdego w wielkim stylu, to albo nie zna się na piłce, albo ma bujną wyobraźnię. Chciałbym pogratulować Zagłębiu, bo wyszli z opresji. Liczymy się z krytyką. Mam świadomość, z czym się borykam, ale uważam, że będziemy mocni i będziemy rozgrywać ciekawe mecze, które zakończą się happy endem.