Liczby 2017 roku / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Liczby 2017 roku 30 gru

Liczby 2017 roku

Kto strzelił najwięcej, kto najczęściej asystował, kto był na boisku najdłużej? Mijający właśnie 2017 rok podsumowujemy w liczbach. Zapraszamy do zapoznania się z infografiką, na której prezentujemy statystyki drużynowe i indywidualne, dotyczące meczów ligowych KGHM Zagłębia Lubin.

30 gru 2017 09:40

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

Ekstraklasa

O ile liczby dotyczące najwyższych wygranych czy porażek nie budzą wątpliwości, o tyle kwestie dotyczące asyst mogą być problematyczne. I tak na przykład - gol w meczu z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Martin Nespor strzelcem, tu nie ma żadnych niedopowiedzeń. Ale kto asystował? Alan Czerwiński, dogrywający z prawego skrzydła, czy może Jakub Świerczok, który trącił lekko piłkę zanim ta dotarła do czeskiego napastnika.

Ostatecznie asystę zapisujemy Świerczokowi, tak jak większość serwisów piłkarskich w Polsce. Są też jednak takie, które ostatnie podanie zaliczyły Czerwińskiemu, stąd różne dane (gdzieniegdzie nasz obrońca ma 5, a gdzie indziej - 6 asyst).

Ci ciekawe, w obu klasyfikacjach w czołówce znalazł się Filip Starzyński, który od 3 miesięcy leczy kontuzję i opuścił w tym czasie 10 meczów ligowych.

Tyle wyjaśnienia, poniżej publikujemy rok 2017 Zagłębia w liczbach (kliknij, żeby powiększyć).