Lider pokonany! Trzy punkty zostają w Lubinie! / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Lider pokonany! Trzy punkty zostają w Lubinie! 4 mar

Lider pokonany! Trzy punkty zostają w Lubinie!

KGHM Zagłębie Lubin pokonało lidera LOTTO Ekstraklasy Lechię Gdańsk 2:1. Bramki dla „Miedziowych” w zwycięskim meczu zdobywali Filip Starzyński i Damjan Bohar. Trzy punkty, które dziś zdobył nasz zespół, zbliżyły lubinian do tak zwanej „górnej ósemki”.

4 mar 2019 21:40

Autor Zagłębie Lubin S.A., 90minut.pl

W pierwszych dwóch kwadransach pierwszej połowy niewiele się działo na Stadionie Zagłębia. Obie drużyny starały się przede wszystkim nie stracić bramki, co było widać w niezbyt ochoczych atakach na bramkę rywala. Sytuacja uległa zmianie w 28. minucie meczu. W uliczkę został wypuszczony Bartosz Slisz, który szybko przemieścił się w głąb pola karnego. „Sliszu” dynamicznie pomknął w kierunku bramki, wykazał się sprytem i dał się sfaulować Błażejowi Augustynowi. Szczęśliwcem, który wykorzystując jedenastkę wyprowadził lubinian na prowadzenie był Filip Starzyński.

Lechia musiała się otworzyć i odważnie zaatakować. Na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry pierwszej połowy lewą stroną pomknął Filip Mladenović. Obrońca gości zagrał w pole karne, piłka minęła Artura Sobiecha i trafiła do niepilnowanego Jarosława Kubickiego. Wychowanek KGHM Zagłębia z kilku metrów bez problemu umieścił piłkę w bramce swojego przyjaciela – Dominika Hładuna.

W drugiej odsłonie spotkania znów gra się wyrównała. Lechia była bardzo groźna szczególnie w stałych fragmentach gry – składne akcje rozgrywała także swoimi skrzydłami. „Miedziowi” jednak wychodzili z opresji, przede wszystkim dzięki koncentracji i konsekwencji w grze obronnej. Zespół, który z ławki dowodzony był tego dnia przez duet Paweł Karmelita – Witold Lis, odpowiadał atakując środkiem pola. Kilkukrotnie strzały Filipa Starzyńskiego właśnie z okolic 30-25 m. od bramki Dusana Kuciaka były minimalnie niecelne.

W 82. minucie radość kibicom KGHM Zagłębia Lubin sprawił Damjan Bohar. Słoweński skrzydłowy wykorzystał fenomenalne podanie Bartłomieja Pawłowskiego i umieścił piłkę w bramce bezradnego Kuciaka.

Lubinianie wygrali trzeci z czterech meczów, który rozgrywali wiosną i realnie przybliżyli się do walki o górną ósemkę. Wszyscy w zespole „Miedziowych” podkreślają jednak, że nie można zachłysnąć się zwycięstwem i tylko ciężką pracą oraz pokorą można osiągać kolejne, dobre rezultaty.

4 marca 2019, 18:00 - Lubin (Stadion Zagłębia)

KGHM Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk 2:1 (1:1)

bramki: Filip Starzyński 28 (k), Damjan Bohar 82 - Jarosław Kubicki 41

KGHM Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 2. Bartosz Kopacz, 33. Ľubomír Guldan, 55. Damian Oko (72, 5. Maciej Dąbrowski), 3. Saša Balić - 11. Bartłomiej Pawłowski (86, 13. Dawid Pakulski), 18. Filip Starzyński, 99. Bartosz Slisz, 19. Filip Jagiełło (18, 8. Łukasz Poręba), 39. Damjan Bohar - 89. Patryk Tuszyński.

Lechia: 12. Dušan Kuciak - 19. Karol Fila, 25. Michał Nalepa, 26. Błażej Augustyn, 22. Filip Mladenović - 8. Michał Mak (46, 17. Lukáš Haraslín), 6. Jarosław Kubicki, 35. Daniel Łukasik (85, 11. Konrad Michalak), 36. Tomasz Makowski, 28. Flávio Paixão - 90. Artur Sobiech (71, 18. Jakub Arak).

żółte kartki: Balić, Starzyński, Bohar, Poręba - Fila, Mladenović.
sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
widzów: 4053.