Ľubomír Guldan przedłużył umowę z KGHM Zagłębiem! / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Ľubomír Guldan przedłużył umowę z KGHM Zagłębiem! 15 sty

Ľubomír Guldan przedłużył umowę z KGHM Zagłębiem!

Kapitan KGHM Zagłębia Lubin Ľubomír Guldan związał się z naszym klubem nowym kontraktem. Umowa, która została podpisana przez doświadczonego obrońcę oraz klub będzie obowiązywała do 30 czerwca 2021 roku.

15 sty 2020 14:53

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Ľubomír Guldan trafił do KGHM Zagłębia Lubin w lipcu 2013 roku z Łudogorca Razgrad. Z „Miedziowymi” przeżywał wiele różnych momentów – smutnych i tych bardzo wesołych. Był między innymi przegrany z Zawiszą Bydgoszcz finał Pucharu Polski, spadek z Ekstraklasy, ale później między innymi wielki powrót do najwyższej ligi w Polsce, zdobycie brązowego medalu Ekstraklasy oraz gra w Lidze Europy przeciwko Slavii Sofia, Partizanowi Belgrad i SønderjyskE.

W obecnych rozgrywkach kapitan "Miedziowych" rozegrał komplet 1800 minut w lidze i zanotował dwie asysty. "Gula" ma też udział w czterech czystych kontach, które zawodnicy KGHM Zagłebia zanotowali w rundzie jesiennej. W ostatnim spotkaniu z Legią Warszawa Guldan obejrzał czwartą żółtą kartkę w tym sezonie i nie zobaczymy go w meczu inaugurującym ligowe granie w 2020 roku. Ponadto nasz wieloletni kapitan został wybrany najlepszym zawodnikiem "Miedziowych" w 2019 roku!

Legendarny, 36-letni już „Ľubo”, dotychczas rozegrał dla KGHM Zagłębia Lubin aż 239 meczów. Zdobył w nich 11 bramek i zanotował osiem asyst.

Powodzenia, Kapitanie!