Łukasz Janoszka odchodzi z KGHM Zagłębia Lubin 22 lut

Łukasz Janoszka odchodzi z KGHM Zagłębia Lubin

Zagłębie Lubin S.A. rozwiązało za porozumieniem stron kontrakt z Łukaszem Janoszką. 31-letni pomocnik występował w klubie przez ostatnie pięć lat. Od rundy wiosennej będzie grał dla I-ligowej Stali Mielec.

22 lut 2019 16:00

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Łukasz Janoszka przeszedł do KGHM Zagłębia Lubin z Ruchu Chorzów 1 stycznia 2014 roku. Z „Miedziowymi” wywalczył awans do rozgrywek ekstraklasy, a także zdobył brązowy medal rozgrywek w sezonie 2015/2016. „Ecik” był wówczas jednym z liderów zespołu prowadzonego przez trenera Piotra Stokowca.

Przez pięć lat pobytu w Lubinie Łukasz Janoszka rozegrał 141 meczów, w których zdobył 19 bramek i zanotował 10 asyst.

W ostatnich miesiącach Łukasz miał problemy z regularną grą w barwach naszego klubu. Zdecydowaliśmy wspólnie, że dla dobra kariery powinien powalczyć o siebie w innym otoczeniu. Dziękujemy Łukaszowi za pięć lat gry w naszej drużynie, wiele dobrych meczów, awans do ekstraklasy oraz bardzo dobre występy w sezonie, w którym KGHM Zagłębie zajmowało 3. miejsce w lidze – powiedział Michał Żewłakow, Dyrektor Sportowy drużyny z Lubina.

Zagłębie Lubin S.A. dziękuje Łukaszowi Janoszce za reprezentowanie naszego zespołu i życzy powodzenia w dalszej karierze!