Łukasz Łakomy | Gol w Ekstraklasie to spełnienie dziecięcych marzeń / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Łukasz Łakomy | Gol w Ekstraklasie to spełnienie dziecięcych marzeń 18 lut

Łukasz Łakomy | Gol w Ekstraklasie to spełnienie dziecięcych marzeń

Po zakończeniu zwycięskiego spotkania, o kilka słów komentarza poprosiliśmy strzelca bramki i autora asysty, Łukasza Łakomego. Zobaczcie, jak 21-letni pomocnik podsumował piątkowe starcie Miedziowych z Wisłą Płock.

18 lut 2022 22:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Łukasz za nami spotkanie 22. Kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym pokonaliśmy Wisłę Płock 3:1. Powiedz, jak ten mecz wyglądał z Twojej perspektywy.

- Zdobyliśmy w końcu upragnione 3 punkty i myślę, że było to nasze najlepsze spotkanie w tym sezonie. Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w tym meczu i pomóc drużynie golem i asystą. To było dla nas bardzo ważne spotkanie, bo czekaliśmy na to zwycięstwo. W poprzednich meczach byliśmy blisko, ale czegoś nam brakowało, by kończyć z trzema punktami. Dzisiaj zagrało u nas właściwie wszystko. Byliśmy dobrze zorganizowani w defensywie i skuteczni w ataku.

Wiem, że to trochę niewdzięczne dla piłkarza, by oceniać swój występ, ale chciałbym zapytać, jak ocenisz mecz w Twoim wykonaniu?

- Jest to dla mnie bardzo duże wydarzenie, a gol w Ekstraklasie to spełnienie dziecięcych marzeń. Na razie nie oceniam występu, bo jeszcze nie miałem okazji go obejrzeć. Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się zdobyć gola i zaliczyć asystę i cieszę się, że to pomogło drużynie w odniesieniu zwycięstwa.

Chciałbym Cię zapytać jeszcze o sytuację, w której zdobyłeś gola. Ona zaczęła się dosyć nietypowo, bo zagrałeś prostopadłą piłkę z okolicy 30. Metra od naszej bramki i wielu dziennikarzy czy też kibiców zauważyło, że od razu na sprincie ruszyłeś tak jakbyś wiedział, że zaraz możesz mieć okazję na trafienie do siatki.

- Dostałem podanie od Kacpra Bieszczada i zagrałem od razu w kierunku Patryka Szysza, bo widziałem, że ma dużo miejsca. Trener wspominał nam, żebyśmy szli jak największą ilością zawodników w kierunku pola karnego Wisły, więc ruszyłem niejako z automatu na pełnym sprincie. Myślałem o tym, że zaraz mogę mieć okazję na strzelenie gola, ale przede wszystkim chciałem pomóc Patrykowi odciągnąć rywal, bo wiem, że lubi grać 1 na 1 z przeciwnikami. Patryk dostrzegł mnie w idealnym momencie, a mi pozostało tylko umieścić piłkę w siatce.

Kolejnym spotkaniem KGHM Zagłębia będą derby ze Śląskiem Wrocław. To chyba ważne, zwłaszcza dla waszego nastawienia mentalnego, że przed takim meczem odnosicie przekonujące zwycięstwo.

- Zgadza się, uważam, że ten mecz jest dla nas dobrym prognostykiem, ale nie możemy popadać w samozadowolenie. To na razie jedno spotkanie, które było dobre w naszym wykonaniu, ale przed nami jeszcze sporo pracy. Derby to zawsze trudne i zacięte spotkania i nie inaczej będzie w meczu ze Śląskiem. Na pewno pojedziemy do Wrocławia z bojowym nastawieniem i będziemy chcieli ponownie wygrać.