Łukasz Łakomy: W Lubinie zaczynam nowy etap / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Łukasz Łakomy: W Lubinie zaczynam nowy etap 25 sty

Łukasz Łakomy: W Lubinie zaczynam nowy etap

Dziś Łukasz Łakomy został oficjalnie przedstawiony jako zawodnik KGHM Zagłębia Lubin. Z nowym pomocnikiem Miedziowych porozmawialiśmy o odczuciach dotyczących podpisania umowy i pierwszych wrażeniach związanych z naszym zespołem.

25 sty 2021 18:54

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Łukasz dziś oficjalnie zostałeś zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin. Jakie są Twoje pierwsze odczucia po podpisaniu umowy?

Łukasz Łakomy: Wszystko jest teraz o wiele łatwiejsze, bo wyczekiwanie na ten moment podpisania było bardzo długie. Cieszę się, że mogłem podpisać umowę, zamknąć pierwszy etap w swoim życiu, zacząć tutaj nowy i walczyć o skład oraz jak najlepsze wyniki z Zagłębiem. Teraz to jest mój cel. Mam nadzieję, że od pierwszego meczu z Wisłą Płock będziemy walczyć o kolejne punkty.

Powiedz nam, dlaczego akurat Lubin? Miałeś jakieś inne oferty czy to Zagłębie było dla Ciebie najlepszym wyborem?

Ł.Ł: Lubin był dla mnie najlepszym wyborem ze względu na rozwój piłkarski. Obserwowałem klub i to jak wyglądają mecze. Zobaczyłem, że trener Martin Sevela stawia na młodych zawodników, perspektywicznych tak jak Białek. Zobaczyłem, że w Lubinie można iść jego śladami i trafić później za granicę. To jest też mój cel na przyszłość i wiem, że w Zagłębiu można to osiągnąć. Zagłębie to bardzo dobra drużyna, zwłaszcza pod względem piłkarskim. Mój wybór był jasny i klarowny przez charakter oraz mentalność klubu.

Dziś oficjalnie zostałeś naszym zawodnikiem, ale w Zagłębiu jesteś już od dwóch tygodni. Miałeś okazję przygotowywać się w Turcji z całym zespołem. Jakie masz pierwsze wrażenie po tym okresie? Co udało Ci się dostrzec?

Ł.Ł: Po pierwsze widać, że Zagłębie ma drużynę, bardzo zgraną ze sobą i wyrównaną pod względem piłkarskim. Dostrzegam też mocny charakter tego zespołu. Wierzę, że na koniec sezonu osiągniemy dobry wynik. Często w innych klubach tego brakuje, więc to było dla mnie bardzo widoczne. Dzięki temu można osiągnąć wiele. Na obozie wykonaliśmy bardzo dobrą pracę, naprawdę ciężko trenowaliśmy. To zwiastuje, że idziemy w dobrym kierunku na rundę wiosenną.

Czego możemy Ci życzyć na nadchodzącą rundę?

Ł.Ł: Przede wszystkim zdrowia, żeby omijały mnie kontuzje oraz jak najlepszej i owocnej pracy!