Łukasz Smolarow na stażu w Feyenoordzie Rotterdam 30 sie

Łukasz Smolarow na stażu w Feyenoordzie Rotterdam

Przerwa na mecze reprezentacji to okazja na złapanie oddechu przez zawodników po pierwszych kolejkach sezonu. Ale nie dotyczy to sztabu szkoleniowego, w którym praca wre. Piotr Stokowiec dzieli się swoją wiedzą z uczestnikami stażu trenerskiego w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie, a Łukasz Smolarow sam wyjechał na taki właśnie staż do Feyenoordu Rotterdam.

30 sie 2017 16:42

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

Ekstraklasa

- Mam możliwość oglądać treningi pierwszej drużyny, która jest aktualnym mistrzem Holandii - mówi nam drugi trener Zagłębia. Opiekunem Feyenoordu jest znany z występów m. in. w Glasgow Rangers, Arsenalu oraz Barcelonie Giovanni van Bronckhorst.

Ponadto Łukasz Smolarow ma też okazję obserwować zajęcia najstarszych grup młodzieżowych oraz uczestniczyć w pracy działu analiz. - Mogę zobaczyć, jak przygotowywane są materiały szkoleniowe od strony taktycznej - podkreśla.

Drugi trener KGHM Zagłębia Lubin nie ukrywa, że w Rotterdamie pomaga mu znany w Lubinie Richard Grootscholten, który obecnie pracuje właśnie w drużynie mistrza Holandii. Smolarow spędzi w Feyenoordzie jeszcze dwa dni i w piątek wróci do Lubina.

Tymczasem w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie trwa pierwsza tura stażów trenerskich, organizowanych dla chętnych z regionu oraz całej Polski.

Dziś w rolę wykładowcy wcielił się trener Piotr Stokowiec, o czym na Twitterze poinformował dyrektor Akademii Krzysztof Paluszek.

Kolejny staż trenerski w @ZaglebieLubin trwa. Od poniedziałku do soboty. Dziś trener Piotr Stokowiec. pic.twitter.com/GpB1soNGfv

? Krzysztof Paluszek (@KrzysztofPalus2) 30 sierpnia 2017