Maciej Dąbrowski w Zagłębiu! 6 mar

Maciej Dąbrowski w Zagłębiu!

Maciej Dąbrowski podpisał dziś z Zagłębiem Lubin kontrakt do czerwca 2020 roku. 30-letni obrońca trafił do Lubina po 1,5-rocznym pobycie w Legii Warszawa na zasadzie wolnego transferu. „Dąbek” to najlepszy obrońca Lotto Ekstraklasy w poprzednim sezonie, w stołecznym klubie rozegrał jesienią 19 meczów we wszystkich rozgrywkach i strzelił 2 gole. Maciek, powodzenia w nowych-starych barwach!

6 mar 2018 13:15

Fot. Zagłębie Lubin
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

Ekstraklasa

Dla Maćka Dąbrowskiego jest to powrót do Lubina. W Zagłębiu „Dąbek” był czołową postacią całej ligi. Najpierw dołożył cegiełkę do awansu do Ekstraklasy, a później znacznie przyczynił się do zdobycia przez Miedziowych brązowego medalu w sezonie 2015/2016.

W barwach Zagłębia Dąbrowski rozegrał 56 spotkań i strzelił 6 bramek. Reprezentował barwy Miedziowych również w meczach el. Ligi Europy ze Slavią Sofia, Partizanem Belgrad i Sonderjyske.

Do Legii przeniósł się w sierpniu 2016 roku i niejako z marszu stał się podstawowym graczem mistrzów Polski. Wystąpił w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów przeciwko Borussii Dortmund. Później jednak trafił na ławkę rezerwowych i do pierwszego składu wrócił na stałe wiosną 2017 roku.

Wtedy wraz z Michałem Pazdanem stworzył jeden z najlepszych duetów środkowych obrońców i dał Legii tytuł mistrzowski. On sam natomiast na gali kończącej rozgrywki został wybrany najlepszym obrońcą ligi w sezonie 2016/2017.

Dąbrowski podpisał z Zagłębiem 2,5-letni kontrakt. Do Lubina trafił na zasadzie wolnego transferu. Będzie występował z numerem 5 na koszulce.