Makowski i Poletanović z setnymi występami w Ekstraklasie 22 lut

Makowski i Poletanović z setnymi występami w Ekstraklasie

W ostatnich dniach swoje setne występy na poziomie PKO BP Ekstraklasy zanotowali dwaj pomocnicy Miedziowych - Tomasz Makowski i Marko Poletanović.

22 lut 2023 09:30

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Tomasz Makowski zadebiutował na najwyższym szczeblu ligowym w naszym kraju 6 października 2018 roku w meczu Lechii Gdańsk z Zagłębiem Sosnowiec, mając wówczas 19 lat. Swoją pierwszą bramkę w PKO BP Ekstraklasie strzelił w kwietniu 2021 roku w zremisowanym 1:1 starciu Lechii ze Śląskiem Wrocław. Dotychczasowy dorobek defensywnego pomocnika to trzy gole i pięć ostatnich podań. W obecnym sezonie ligowym w barwach KGHM Zagłębia Lubin, Makowski zanotował 17 występów, które okrasił bramką oraz asystą.

Marko Poletanović, podobnie jak Tomek Makowski, również zadebiutował w PKO BP Ekstraklasie w październiku 2018 roku podczas zremisowanego spotkania Jagiellonii Białystok z Koroną Kielce. Pierwszą bramkę Serb zdobył nieco ponad miesiąc później, gdy "Jaga" mierzyła się z Lechią Gdańsk. KGHM Zagłębie Lubin jest czwartym zespołem, w którym Marko notuje występy w najwyższej lidze w naszym kraju. Wcześniej oprócz Jagiellonii, pomocnik grał również w koszulce Rakowa Częstochowa i Wisły Kraków. W stu dotychczas rozegranych meczach, Poletanović trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców i zanotował jedenaście asyst. W barwach Miedziowych, 29-latek zanotował jak dotąd 12 ligowych występów.