Marek Mróz po meczu z ŁKS-em Łódź / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Marek Mróz po meczu z ŁKS-em Łódź 20 maj

Marek Mróz po meczu z ŁKS-em Łódź

Po wygranym spotkaniu z ŁKS-em Łódź w 33. kolejce PKO BP Ekstraklasy o podsumowanie meczu poprosiliśmy Marka Mroza.

20 maj 2024 22:10

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Marek, dzisiaj kolejny dobry mecz w Twoim wykonaniu, ale ta nerwowa końcówka chyba trochę niepotrzebna?

- Zgodzę się. Na pewno końcówka spotkania mogła być spokojniejsza. Przez cały mecz kontrolowaliśmy grę. Tak naprawdę ta czerwona kartka trochę pokrzyżowała nam plany. Ważne jednak, że kontynuujemy zwycięską serię, a przede wszystkim też podtrzymujemy dobrą grę, bo wyglądało to nieźle. To z pewnością cieszy. 

Patrząc na naszą grę, pomimo dużej przewagi długo brakowało tej przysłowiowej kropki nad “i”.

- Myślę, że ta finalizacja pozostawia jeszcze troszkę do życzenia. Musimy się skupić nad tym elementem na treningach. Ważne jednak, że do tych sytuacji dochodzimy, a na pewno skuteczność można poprawić.

Zapewniliśmy sobie już ósme miejsce, więcej w tym sezonie już nie ugramy, ale za tydzień jest okazja do rewanżu, bo z Legią Warszawa u siebie przegraliśmy.

- Wiadomo, już w tabeli nie podskoczymy, ale na pewno jedziemy tam po trzy punkty z myślą, żeby tę dobrą serię podtrzymać. 

Co będzie kluczem do pokonania Legii na ich stadionie?

- Uważam, że skrupulatnie trzymać się tej gry, którą teraz pokazujemy. Na pewno konsekwentnie musimy grać w defensywie, bo Legia Warszawa ma dużo jakości w ofensywie. Jeśli będziemy grali dobrze w defensywie, to te sytuacje kreujemy, jak już pokazaliśmy w poprzednich meczach i myślę, że podobnie będzie w Warszawie.