Martin Polacek po zgrupowaniu 14 cze

Martin Polacek po zgrupowaniu

Bramkarz KGHM Zagłębia Lubin przebywa obecnie na urlopie i ze względu na udział w zgrupowaniu kadry Słowacji jego wakacje zostaną przedłużone do środy 21 czerwca. Porozmawialiśmy z Martinem Polackiem o reprezentacji i emocjach, jakie towarzyszyły kadrze Słowacji.

14 cze 2017 15:00

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

Ekstraklasa

Odpoczywasz, czy jednak nie możesz powstrzymać się od treningów?
Martin Polacek: Odpoczywam, ale aktywnie. Jestem teraz w Grecji i dobrze się bawię z bliskimi. Natomiast staram się być ciągle w ruchu, zresztą potrafię wypoczywać tylko aktywnie.

Opłacało się wyjechać na kadrę, przecież uciekło Ci kilka dni urlopu?
- Zyskałem bardzo wiele. Trenowałem w fantastycznych warunkach, poznałem się z chłopakami, miałem okazję poczuć atmosferę I reprezentacji. Zdobyłem doskonałe doświadczenia na przyszłość. Wprawdzie spotkanie z Litwą oglądałem z ławki rezerwowych, ale mocno udzielały się emocje i cała otoczka tego meczu. Najważniejsze, że wygraliśmy! Wprawdzie pokonaliśmy rywali 2:1, ale to my objęliśmy dwubramkowe prowadzenie. Wywalczyliśmy 3 bardzo ważne punkty.

Możesz liczyć na kolejne powołania?
- Decyzja będzie należała do selekcjonera, ale rozmawiałem z trenerem kadry i powiedział mi, że niebawem się spotkamy?

A kiedy wrócisz do klubu?
- Rozmawiałem z trenerem i Piotr Stokowiec uznał, że powinienem wydłużyć urlop. Na pierwszym treningu pojawię się w środę 21 czerwca.