Martin Ševela | Wracamy w dobrych nastrojach do Lubina / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Martin Ševela | Wracamy w dobrych nastrojach do Lubina 27 wrz

Martin Ševela | Wracamy w dobrych nastrojach do Lubina

W spotkaniu 5. kolejki PKO Ekstraklasy "Miedziowi" pokonali w Białymstoku miejscową Jagiellonię 1:0, po bramce Lorenco Simicia. Po meczu odbyła się konferencja prasowa, na której obaj szkoleniowcy podsumowali sobotnie spotkanie.

27 wrz 2020 10:02

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Martin Ševela

- Dobry wieczór. Zagraliśmy dzisiaj bardzo dobry mecz. Pierwsza połowa z naszej strony była bardzo mocna. Dobrze poruszaliśmy się na boisku, była w tym jakość. Zdobyliśmy bramkę ze stałego fragmentu gry, po rzucie rożnym, dlatego jestem zadowolony z pierwszej części. W drugiej połowie drużyna Jagiellonii była agresywniejsza, my zaś dobrze graliśmy w obronie. Organizacja naszej gry była na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczy tylko jeden celny strzał oddany przez drużynę gospodarzy. Jesteśmy zadowoleni ze zwycięstwa, ponieważ droga do Białegostoku była długa i powrót będzie szczęśliwy dla nas. Pokazaliśmy charakter i determinację. Było widać dobre nastawienie całej drużyny od początku do samego końca. Wracamy w dobrych nastrojach do Lubina. Wyjazdowe zwycięstwo będzie miało na nas pozytywny wpływ i pozwoli lepiej przygotować się do następnego meczu z Górnikiem. Jako trener jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego meczu.

 

Bogdan Zając 

- Druga połowa była na dużo lepszym poziomie w naszym wykonaniu. Jestem z niej zadowolony, zabrakło tylko zdobytej przez nas bramki, a sytuacji mieliśmy sporo. Natomiast w pierwszej części meczu zagraliśmy słabo. Przeciwnik w drugiej połowie bronił się skomasowaną obroną, a mimo to dochodziliśmy do sytuacji strzeleckich. Wykreowaliśmy sytuacje, po których mogliśmy zdobyć bramki. Przy naszych umiejętnościach piłkarskich były to okazje, po których mogliśmy cieszyć się z goli. Druga połowa była na dużo lepszym poziomie w naszym wykonaniu. Jestem z niej zadowolony, zabrakło tylko zdobytej przez nas bramki, a sytuacji mieliśmy sporo. Natomiast w pierwszej części meczu zagraliśmy słabo.