Mateusz Grzybek | Sylwetka nowego obrońcy KGHM Zagłębia Lubin / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Mateusz Grzybek | Sylwetka nowego obrońcy KGHM Zagłębia Lubin 10 sty

Mateusz Grzybek | Sylwetka nowego obrońcy KGHM Zagłębia Lubin

Dziś nowym zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin został Mateusz Grzybek. 26-latek do naszego Klubu przeniósł się z Radomiaka Radom. Z tej okazji warto bliżej przyjrzeć się sylwetce naszego prawego obrońcy.

10 sty 2023 08:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Mateusz Grzybek przyszedł na świat 30 marca 1996 roku w Tychach. Swoją piłkarską przygodę rozpoczął w juniorskich zespołach Chrzciciela Tychy. W 2010 przeszedł do najbardziej znanego tyskiego zespołu - GKS-u. Tam jego kariera nabrała rozpędu, bowiem już trzy lata później, w wieku zaledwie 17 lat, został włączony do pierwszego zespołu Trójkolorowych. Oficjalny debiut zaliczył 8 września 2013 roku, podczas domowego spotkania przeciwko Chojniczance Chojnice. W tyskim zespole występował do zakończenia sezonu 2018/19. Wówczas zdecydował się na opuszczenie rodzinnego miasta, przechodząc do ligowego rywala - Bruk-Bet Termaliki Nieciecza. Łącznie w barwach GKS-u rozegrał 144 spotkania, w czasie których dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, a także zanotował cztery asysty. 

W zespole z podtarnowskiej miejscowości spędził kolejne trzy sezony. W sezonie 2020/21 świętował ze swoją drużyną awans na szczebel PKO BP Ekstraklasy, a w niej na debiut nie musiał długo czekać, bowiem zagrał pełne spotkanie przeciwko Stali Mielec na inaugurację nowych rozgrywek. Ostatecznie wraz z zespołem z Niecieczy po roku gry na najwyższym szczeblu, spadł z ligi. Przed startem obecnego sezonu, Grzybek zdecydował się na zmianę barw klubowych. Łącznie przez trzy lata spędzone w zespole z województwa małopolskiego rozegrał 88 spotkań, w których aż ośmiokrotnie wpisywał się na listę strzelców oraz dziesięciokrotnie asystował przy trafieniach kolegów z zespołu. 

Latem minionego roku Mateusz Grzybek zdecydował się na transfer do Radomiaka Radom, prowadzonego przez dobrze znanego mu Mariusza Lewandowskiego, z którym miał jeszcze nie tak dawno okazję współpracować w Bruk-Bet Termalice. Tam stał się podstawowym graczem w formacji defensywnej. W rundzie jesiennej zagrał łącznie w siedemnastu spotkaniach - 16 w PKO BP Ekstraklasie oraz jednym w Fortunie Pucharze Polski, przeciwko RKS-owi Radomsko. W obecnych ligowych rozgrywkach dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców, w kończących 2022 rok starciach z Widzewem Łódź oraz Pogonią Szczecin.