Mecz o wielką stawkę / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Mecz o wielką stawkę 30 kwi

Mecz o wielką stawkę

Już dziś na Stadionie Zagłębia dojdzie do arcyważnego starcia w kontekście utrzymania się naszej drużyny w szeregach PKO BP Ekstraklasy. Zadanie nie będzie łatwe, bowiem rywalem Miedziowych będzie czwarty zespół ligi Lechia Gdańsk. Gdańszczanie będą chcieli zbliżyć się do realizacji swojego celu jakim jest czwarte miejsce w tabeli na koniec sezonu, premiowane grą w eliminacjach europejskich pucharów.

30 kwi 2022 15:49

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Przed podopiecznymi trenera Piotra Stokowca jeden z meczy o być albo nie być w PKO BP Ekstraklasie. Do zakończenia rozgrywek pozostały już tylko cztery kolejki. Rywalem Miedziowych będzie Lechia Gdańsk, która jest bliska realizacji swojego celu, jakim jest zajęcie czwartego miejsca, dającego prawo do gry w eliminacjach Ligi Konferencji Europy. W 2022 roku nasza drużyna dotychczas zdobyła 11 punktów. Przekłada się to na zwycięstwa nad Wisłą Płock, Bruk-Bet Termalicą Nieciecza oraz Stalą Mielec, a także bezbramkowe remisy ze Śląskiem Wrocław oraz Piastem Gliwice. Gdańszczanie natomiast zdobyli dotychczas 19 punktów. Większość z nich to punkty zdobyte na własnym boisku, natomiast w spotkaniach wyjazdowych, dopiero dwa tygodnie temu, wygrali po raz pierwszy od kilku miesięcy, pokonując Górnika Zabrze 3:1. 

Przed dzisiejszym spotkaniem warto sprawdzić jak Miedziowi radzili sobie dotychczas na własnym boisku, a także jak Lechia punktowała w delegacji. KGHM Zagłębie Lubin w obecnych rozgrywkach na własnym stadionie odniosło sześć zwycięstw. W dwóch padł remis, a rywale siedmiokrotnie wywozili z Lubina komplet punktów. Biało-Zieloni natomiast w ostatnim wyjazdowym spotkaniu w Zabrzu powrócili na zwycięską drogę na boiskach rywali po dłuższej przerwie. Dotychczas w piętnastu spotkaniach zdołali czterokrotnie zgarniać komplet punktów, tyle samo razy remisować oraz siedem razy schodzić z boiska pokonanymi. 

W dzisiejszym spotkaniu ani po naszej stronie, ani po stronie rywali nie będzie zawodnika, który musi pauzować z powodu nadmiaru kartek. W zespole KGHM Zagłębia na kolejne napomnienie będą musieli uważać Patryk Szysz, Filip Starzyński, Jakub Wójcicki i Mateusz Bartolewski. Po stronie gości na uwadze muszą się mieć Maciej Gajos, Marco Terazzino, Dusan Kuciak oraz Bassekou Diabate.  

Poprzednie starcie pomiędzy tymi zespołami niosło ze sobą ogromne emocje. Już w szóstej minucie spotkania z rzutu karnego na prowadzenie Miedziowych wyprowadził Filip Starzyński. Przez większość meczu to nasza drużyna przeważała, a tylko brak szczęścia zadecydował, że więcej trafień z naszej strony wówczas już nie padło. Jokerem po stronie gdańszczan okazał się Marco Terazzino, który w końcowych minutach spotkania zdobył dwie bramki i dał zwycięstwo Lechii 2:1.  

Czy Miedziowi zgarną arcyważne trzy punkty w walce o utrzymanie się w PKO BP Ekstraklasie? Na to i kilka innych pytań odpowiedź już dziś o godzinie 17:30 na Stadionie Zagłębia. Zapraszamy do wspólnego kibicowania naszym zawodnikom!