MFK Karvina trzecim rywalem KGHM Zagłębia 16 sty

MFK Karvina trzecim rywalem KGHM Zagłębia

Przedostatnim rywalem „Miedziowych” podczas obozu przygotowawczego w Belek, będzie czeska drużyna MFK Karvina. Spotkanie z zespołem naszych południowych sąsiadów zaplanowane jest na poniedziałek 27 stycznia.

16 sty 2020 09:58

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

MFK Karvina jest klubem założonym w 2003 roku w wyniku połączenia z drużyną Jäkl Karviná. Siedzibą zespołu jest niewielka miejscowość Karwina. Miasto dzięki swojemu położeniu, bezpośrednio graniczy z terenami Polski. Nie bez przyczyny wzięła się pierwsza, historyczna nazwa PKS Polonia Karviná, czy też późniejsza Sokol Polonia Karviná. Klub pierwotnie powstał w latach 1920-1921 i występował pod różnym nazewnictwem. W przeszłości ekipa z Karwiny mierzyła się kilkukrotnie ze znanymi polskimi drużynami. Jednym z takich spotkań było starcie z Cracovią Kraków. Krakowski zespół poległ wtedy 5:3. Innym razem rywalem był Górnik Zabrze, z którym Karvina grała z okazji 50-lecia klubu.

W trwającym sezonie MFK Karvina nie może pochwalić się prezentowaną formą. Drużyna zajmuje przedostatnie miejsce w najwyższej lidze czeskiej, a ostatnie spotkanie wygrała 21 września 2019 roku. Od tej pory Karvina w następnych jedenastu meczach tylko trzy razy zremisowała i aż osiem przegrywała. Przed ponownym startem czeskiej ligi w lutym, trener Juraj Jarábek musi poszukać nowych rozwiązań i pomysłów, aby poprawić grę swojego zespołu.

W kadrze naszego południowego sąsiada możemy znaleźć zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali klub w rozgrywkach polskiej Ekstraklasy. Jednym z nich jest doświadczony bramkarz Libor Hrdlicka, były piłkarz Ruchu Chorzów. W obecnym sezonie 34-letni golkiper zagrał w dwunastu spotkaniach Fortuna Ligi i cztery razy zachował czyste konto.
Drugim zawodnikiem jest Martin Bukata – były piłkarz Piasta Gliwce, który do czeskiej drużyny trafił z włoskiego Benevento. W sezonie 2019/2020 Bukata rozegrał 13 spotkań i zanotował jedno trafienie oraz jedną asystę.

Zawodnikiem, na którego warto zwrócić uwagę, jest niewątpliwie 27-letni Michal Petran. Środkowy napastnik w obecnym sezonie już trzy razy pokonywał bramkarzy rywali. Dołożył do tego również jedną asystę. Najlepszym kreatorem gry w szeregach MFK Karvina jest Adriel Ba Loua. Pochodzący z Wybrzeża Kości Słoniowej piłkarz czterokrotnie dogrywał piłkę, która po jego ostatnim podaniu trafiała do siatki. Do czeskiego zespołu dołączył przed startem obecnego sezonu i z pewnością jest jednym z najbardziej wartościowych graczy w układance trenera.

MFK Karvina

  • Stadion: Stadion Miejski w Karwinie
  • Barwy: Biało-Zielone
  • Rok założenia: 2003 (po fuzji z Jäkl Karviná)