Michał Kielan | Walczymy razem! 26 kwi

Michał Kielan | Walczymy razem!

O komentarz przed zbliżającym się sobotnim meczem z Lechią Gdańsk poprosiliśmy Prezesa KGHM Zagłębia Lubin, Michała Kielana. Sternik naszego Klubu odniósł się m.in. do kwestii ewentualnego ultimatum dla sztabu szkoleniowego i postawy zespołu w ostatnich spotkaniach.

26 kwi 2022 17:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A. Michał Kielan:

- Naszym celem na tę rundę jest utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie i nic się w tej kwestii nie zmienia. To jest tak naprawdę ultimatum dla całego zespołu, który musi teraz poradzić sobie z sytuacją, w jakiej się znalazł. 

Postawa drużyny w ostatnich meczach jest oczywiście dla nas wszystkich nie do zaakceptowania. Wiemy, że tych piłkarzy stać na zdecydowanie lepszą grę i wyniki. Dyskutujemy z trenerem regularnie, po meczu z Górnikiem analizowaliśmy sytuację kilka razy. Taki występ nie ma prawa się powtórzyć, ale nie zamierzamy wykonywać teraz żadnych nerwowych czy pozorowanych ruchów. Mam zaufanie do sztabu i zespołu. Trener Stokowiec jest szkoleniowcem o bardzo dużym doświadczeniu, podobnie jak liderzy naszej drużyny. Teraz muszą udowodnić swoją wartość.

Przed najbliższymi czterema meczami chcemy przede wszystkim podbudować mentalnie i zjednoczyć nasz zespół. Zdaję sobie sprawę, że sytuacja jest bardzo trudna, wszyscy w klubie podchodzą do niej bardzo poważnie. Ale wciąz wszystko jest w naszych rękach, dlatego w najbliższych meczach oczekuję od piłkarzy pełnego zaangażowania, determinacji, przede wszystkim dobrej gry, na miarę ich umiejętności i doświadczenia. 

Proszę kibiców o wsparcie w sobotnim meczu z Lechią, potrzebujemy Waszego dopingu szczególnie teraz. Walczymy razem!