Michał Nalepa podsumował mecz z Koroną Kielce / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Michał Nalepa podsumował mecz z Koroną Kielce 3 mar

Michał Nalepa podsumował mecz z Koroną Kielce

Po zakończeniu spotkania 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym KGHM Zagłębie Lubin wygrało z Koroną Kielce o podsumowanie boiskowych wydarzeń poprosiliśmy Michała Nalepę.

3 mar 2024 18:00

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Po wygranym spotkaniu z Koroną Kielce jest z nami Michał Nalepa. Na pewno możesz być zadowolony z tego, że w końcu zdobywamy trzy punkty, a do tego obrona zagrała na zero z tyłu?

- Zgadza się. Jestem z tego bardzo zadowolony. To zwycięstwo jest niezwykle cenne. Bardzo się cieszymy, że udało się to zrobić przed własną publicznością – nie tracąc przy tym żadnej bramki. 

Emocji w tym meczu nie brakowało. Prawdziwa lawina zdarzeń w samej końcówce. Tym, co się działo w tych ostatnich minutach, można by było obdzielić kilka spotkań, ale ostatecznie trzy punkty zostają w Lubinie.

- Myślę, że trzeba też mieć hart ducha, by taki mecz dowieść. Nie było łatwo – przeciwnik stwarzał sobie dużo okazji, może nie takich stuprocentowych sytuacji, bo zawsze gdzieś byliśmy blisko, ale na pewno było to bardzo ciekawe widowisko w końcówce meczu. Też musimy się starać, by te spotkania były mniej emocjonujące i zamykać wcześniej mecz drugą bramką. 

To do tej pory był problem Zagłębia, że nie potrafiliśmy utrzymać prowadzenia. Dzisiaj to się udało i na pewno jest to budujące.

- Zdecydowanie tak. Wszystko idzie w dobrym kierunku. Musimy utrzymać taką pracę na treningach, bo widać zaangażowanie i później to przekłada się też na boisko. 

Przed Wami bardzo trudne wyjazdowe spotkanie z Pogonią Szczecin, która ma szansę nawet na dublet w tym sezonie. My po tym odbiciu z pewnością będziemy chcieli pokrzyżować szyki drużynie Jensa Gustafssona?

- Uważam, że w tej lidze z każdym możemy wygrać. Ekstraklasa jest bardzo wyrównana i jak dołoży się zaangażowania, techniki i taktyki to jesteśmy w stanie zwyciężyć z każdym przeciwnikiem. W poprzedniej rundzie już to pokazaliśmy w rywalizacji z Pogonią Szczecin, że możemy zdobyć z nimi trzy punkty. Na pewno też z takim nastawieniem tam pojedziemy.