Miedziowi w jedenastkach 31. kolejki PKO BP Ekstraklasy / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Miedziowi w jedenastkach 31. kolejki PKO BP Ekstraklasy 9 maj

Miedziowi w jedenastkach 31. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Sobotnie zwycięstwo podopiecznych Waldemara Fornalika w Gdańsku umocniło nasz zespół na bezpiecznej pozycji w tabeli. Świetna postawa Miedziowych została zauważona przez krajowe media, które w swoich podsumowaniach umieściły naszych piłkarzy w najlepszych jedenastkach minionej kolejki PKO BP Ekstraklasy.

9 maj 2023 14:30

Ekstraklasa.org

Trzeci mecz z rzędu, w którym Kacper Chodyna zdobywa punkty w klasyfikacji kanadyjskiej. Tym razem w protokole sędziowskim zapisał się dwukrotnie, strzelając gola i notując asystę. Lechia Gdańsk na własnym stadionie tylko raz straciła w tym roku więcej niż dwie bramki, więc tym większe gratulacje należą się Kacprowi Chodynie za jego wybitny występ.

Wyróżniony: Kacper Chodyna.

Więcej - TUTAJ

Gol24.pl

Jeden weekend z PKO Ekstraklasą, a tyle się wydarzyło! Raków Częstochowa mistrzem mimo porażki, Lechia Gdańsk zdegradowana, Widzew Łódź wygrał pierwszy raz od lutego, a Kristoffer Velde wypadł jak w Lidze Konferencji, czyli jakby był ulepiony z innej gliny.

Wyróżnieni: Bartosz Kopacz, Kacper Chodyna, Tomasz Pieńko.

Sportdziennik.com

Bartosz Kopacz - Gdy głową zamienił na gola dośrodkowanie Marko Poletanovicia, było to niczym wbicie jednego z ostatnich gwoździ do trumny Lechii, w której przecież grał, zanim wrócił do Lubina. W sobotni wieczór wyrównującym trafieniem w końcówce I połowy przyczynił się do jej degradacji.

Tomasz Pieńko - Choć grał ledwie 25 minut, to zasłużył na tytuł najlepszego zawodnika meczu w Gdańsku, bo to on okazał się tym, który finalnie opuścił gilotynę na lechijne głowy. Młodzieżowiec Zagłębia zmieniając Filipa Starzyńskiego narobił mnóstwo szumu, a gdy przebywał na boisku, jego zespół ze stanu 1:1 doprowadził na 1:3. Ostatnią bramkę zdobył osobiście ładnym uderzeniem w „długi” róg.

Wyróżnieni: Bartosz Kopacz, Tomasz Pieńko.