Miedziowi w "jedenastkach kolejki" / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Miedziowi w "jedenastkach kolejki" 20 wrz

Miedziowi w "jedenastkach kolejki"

W meczu 9. kolejki KGHM Zagłębie Lubin pokonało na wyjeździe Legię Warszawa 3:2. Miedziowi za swoją postawę w Warszawie zasłużyli na wyróżnienie i trafili do zestawień najlepszych zawodników na swoich pozycjach.

20 wrz 2016 13:01

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

EkstraklasaCanal Plus Sport
Jarosław Jach - Środkowy obrońca KGHM Zagłębia Lubin otworzył wynik meczu w Warszawie. Jach kilkukrotnie blokował strzały "legionistów", więc spisał się też w defensywie.

Krzysztof Janus - pewne trafienie z karnego, kluczowe podanie do Matina Nespora (czeski napastnik przedłużył piłkę do Jacha przy pierwszym golu) oraz przytomne wstrzelenie piłki w pole karne Legii, po którym Michał Pazdan pokonał własnego bramkarza. Wrócił Janus sprzed roku!

Martin Polacek - widzowie Canal Plus uznali, że słowacki bramkarz zasłużył na nominację: "Plus 9. kolejki". Polacek dołożył swoją cegiełkę do niedzielnego zwycięstwa, wybronił rzut karny egzekwowany przez Nemanję Nikolicia.

Przegląd Sportowy
Jarosław Jach - Pierwsza w sezonie nominacja dla stopera Miedziowych.

wp.pl
Jarosław Jach - ?Jeden z najlepszych graczy Zagłębia w starciu z Legią Warszawa (3:2). Młodzieżowy reprezentant Polski spisał się świetnie w obronie, a do tego sam wpisał się na listę strzelców, dając swojej drużynie prowadzenie 1:0."

Krzysztof Janus - "Motor napędowy akcji KGHM Zagłębia Lubin w spotkaniu z Legią w Warszawie. Swoimi przebojowymi akcjami napsuł sporo krwi zawodnikom mistrza Polski i wprowadził sporo zamieszania w ich szyki defensywne. Strzelił gola skutecznie wykonując rzut karny, a po jego dośrodkowaniu samobójcze trafienie zaliczył Michał Pazdan.

Gol24.pl
Jarosław Jach (Zagłębie Lubin) - Nie spękał przy Łazienkowskiej. Ze spokojem weterana a nie juniora powstrzymywał szarże legionistów. A w 17 minucie wyprowadził "Miedziowych" na prowadzenie.

Krzysztof Janus (Zagłębie Lubin) - Jechać do Warszawy i pokazać się na tle Legii to obecnie żaden wyczyn. Przemilczeć to byłoby jednak czymś niesprawiedliwym wobec piłkarza. Skrzydłowego Zagłębia doceniamy więc i przypominamy, że zdobył bramkę z karnego.

Katowickisport
Martin Polacek - nota 7

Jarosław Jach - nota 6

Goal.pl
Martin Polacek - ?Uratował Zagłębie od remisu z Legią Warszawa. W 87. minucie spotkania przy Łazienkowskiej obronił rzut karny wykonywany przez Nemanję Nikolicia.

Jarosław Jach - Jako następca Macieja Dąbrowskiego radzi sobie świetnie. Na Legii strzelił jednego z goli, a Miedziowi pokonali mistrzów Polski 3:2.

Krzysztof Janus - Najlepszy zawodnik meczu z Legią. Strzelił gola, zaliczył też kluczowe podanie, a lubinianie zwyciężyli warszawian 3:2.