Miedziowi zagrali na szóstkę! / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Miedziowi zagrali na szóstkę! 6 maj

Miedziowi zagrali na szóstkę!

Po dubletach Filipa Starzyńskiego i Kacpra Chodyny, a także trafieniach Mateusza Bartolewskiego oraz Tomasza Pieńki, zespół KGHM Zagłębia Lubin pokonał wysoko drużynę Radomiaka Radom 6:1 i tym samym dopisał do swojego dorobku niezwykle cenny komplet punktów.

6 maj 2022 20:00

Miedziowi do dzisiejszego spotkania przystąpili z jedną zmianą w wyjściowej jedenastce – w miejsce Jakuba Żubrowskiego wystąpił Łukasz Łakomy. Na ławce po raz pierwszy zasiadł Rafał Adamski. Pierwszą groźną sytuację w tym spotkaniu w 4. minucie stworzyli sobie gospodarze za sprawą Leandro, którego uderzenie na rzut rożny odbił Kacper Bieszczad. Trzy minuty później Erik Daniel odzyskał piłkę w środku pola i indywidualną akcję zakończył celnym uderzeniem na bramkę Radomiaka, lecz bez większych problemów poradził sobie Filip Majchrowicz. W 20. minucie spotkania z kontratakiem ruszyli zawodnicy KGHM Zagłębia. Patryk Szysz świetnie odnalazł się na lewym skrzydle i idealnie dośrodkował na nogę Filipa Starzyńskiego, który otworzył wynik dla naszego zespołu. Miedziowi poszli za ciosem już dwie minuty później za sprawą Kacpra Chodyny, który wykorzystał świetne podanie Mateusza Bartolewskiego, podwyższając tym samym wynik na 2:0. W kolejnych minutach do głosu doszli gospodarze, którzy próbowali zdobyć bramkę kontaktową. Na kolejną swoją szansę cierpliwie czekali nasi zawodnicy, co skrzętnie wykorzystali w 37. minucie spotkania. Filip Starzyński prostopadłym podaniem świetnie wypatrzył Patryka Szysza, który idealnie dograł do Kacpra Chodyny, a ten z najbliższej odległości zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. W ostatnich minutach żadna ze stron nie stworzyła sobie groźnej sytuacji i na przerwę zawodnicy schodzili przy trzybramkowym prowadzeniu naszego zespołu.

Od samego początku drugiej części spotkania Radomiak szukał swojej szansy na zdobycie pierwszej bramki. Groźną akcję Miedziowi stworzyli sobie w 52. minucie za sprawą Łukasza Łakomego, którego uderzenie minęło się z bramką rywala. W 58. minucie Kacper Bieszczad sfaulował w polu karnym Thabo Cele, po czym sędzia Krzysztof Jakubik wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Karol Angielski, który uderzeniem w prawy róg naszej bramki zdobył pierwszą bramkę dla gospodarzy. Niewiele trzeba było czekać na odpowiedź naszych zawodników. Już trzy minuty później świetnym uderzniem z rzutu wolnego popisał się Filip Starzyński, który zdobył swoją drugą bramkę w tym pojedynku. Chwilę później mieliśmy pierwszą zmianę w naszym zespole – Patryka Szysza zastąpił Martin Doleżal. W 73. minucie żółtą kartką ukarany został obrońca Miedziowych Sasa Balić. W 78. minucie po raz pierwszy od kilkunastu minut groźnie zaatakowali gospodarze za sprawą Daniela Łukasika, który celnie uderzył na bramkę strzeżoną przez Kacpra Bieszczada z rzutu wolnego, ale ten popisał się świetną interwencją, ratując nasz zespół przed stratą bramki. Na dziesięć minut przed końcem spotkania mieliśmy drugą zmianę w naszych szeregach – Cheikhou Dieng wszedł w miejsce Erika Daniela. Już chwilę później skrzydłowy Miedziowych popisał się indywidualną akcją na lewym skrzydle, lecz jego uderzenie bez problemów obronił Filip Majchrowski. Minutę później Filip Starzyśki świetnie podał prostopadle do Martina Doleżala, a ten odegrał do Mateusza Bartolewskiego, który bez problemów podwyższył prowadzenie naszego zespołu na 5:1. W 90 minucie trener Łukasz Smolarow zdecydował się na podwójną zmianę. W miejsce Filipa Starzyńskiego oraz Kacpra Chodyny, na boisku pojawili się Tomasz Pieńko oraz Rafał Adamski, dla którego był to debiut w pierwszym zespole KGHM Zagłębia. Sędzia Krzysztof Jakubik do drugiej części spotkania doliczył dwie minuty. W ostatniej akcji meczu Łukasz Łakomy świetnie wypatrzył Tomasza Pieńko, który ustalił wynik piątkowego starcia. Miedziowi po świetnym spotkaniu wygrywają w Radomiu aż 6:1, łapiąc tym samym niezwykle cenny oddech w walce o utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie.

Radomiak Radom 1-6 KGHM Zagłębie Lubin

Bramki: Angielski 60’ (k.) - Starzyński 20’, 63’, Chodyna 22’, 37’, Bartolewski 85’, Pieńko 90+2’

Radomiak: 1. Majchrowicz – 22. Matos, 29. Rossi, 16. Cichocki, 33. Abramowicz – 2. Cele (68’ 90. Nowakowski), 35. Łukasik, 23. Nascimento (62’ 99. Rondon), 9. Leandro (KPT) (46’ 7. Marcus), 20. Machado (46’ 97. Sokół) – 13. Maurides (46’ 19. Angielski).

KGHM Zagłębie: 89. Bieszczad – 2. Kopacz (KPT), 3. Balić, 5. Ławniczak, 77. Bartolewski – 26. Chodyna (90’ 21. Pieńko), 8. Poręba, 99. Łakomy, 18. Starzyński (90’ 20. Adamski), 9. Daniel (80’ 29. Dieng) – 17. Szysz (65’ 15. Doleżal).

żółte kartki: Rossi, Sokół - Balić.

sędziował: Krzysztof Jakubik.