Miroslav Stoch: Mój cel to regularna i dobra gra dla Zagłębia / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Miroslav Stoch: Mój cel to regularna i dobra gra dla Zagłębia 1 lut

Miroslav Stoch: Mój cel to regularna i dobra gra dla Zagłębia

Dziś ogólnopolskie media obiegła zaskakująca informacja o podpisaniu przez nasz Klub kontraktu z Miroslavem Stochem. 31-letni skrzydłowy opowiedział nam o swoich pierwszych wrażeniach związanych z naszym miastem, a także przybliżył nam swoje cele na nadchodzące miesiące.

1 lut 2021 18:46

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

- Czuję się bardzo dobrze po podpisaniu umowy. Bardzo podoba mi w Lubinie i uważam, że jest to dobre miejsce do gry w piłkę. Mam nadzieję, że już jutro wybiegnę na trening i jak najszybciej będę mógł pomóc naszej drużynie – powiedział 60-krotny reprezentant Słowacji.

W przeszłości Stoch występował m.in. w Chelsea, Fenerbahce, PAKO-u czy Slavii Praga. Skąd decyzja o podpisaniu umowy z Miedziowymi?

- Wszyscy wiemy jak wygląda sytuacja na świecie z powodu pandemii. W podjęciu decyzji na pewno pomogło mi to, że znam osoby ze sztabu szkoleniowego z trenerem Ševelą i Lubomirem Guldanem na czele. Rozmowy były bardzo konkretne dlatego zdecydowałem się na Zagłębie. Jestem bardzo zadowolony, że trafiłem do Lubina i będę mógł pomóc drużynie. Mam nadzieję, że drużyna pomoże również mi. Czekam już na pierwsze spotkanie i liczę, że będę mógł pokazać swoje umiejętności, a Zagłębie będzie wygrywać – mówił filigranowy skrzydłowy.

Zapytany o cele na najbliższe miesiące, Stoch podkreślił, że regularna gra w barwach KGHM Zagłębia będzie bardzo ważna.

- Moim celem jest na pewno regularna i dobra gra dla Zagłębia. W ostatnim czasie byłem wolnym zawodnikiem, ale wierzę, że szybko się zaadaptuję, bo w tym trudnym dla mnie okresie byłem cały czas w treningu. Nie siedziałem w domu i nie czekałem na cud, tylko bardzo ciężko pracowałem. Z pewnością będę potrzebował chwili, by poznać drużynę i chłopaków, ale od pierwszego treningu będę dawał z siebie 100% - zakończył Stoch.