Młodzi piłkarze SCS Amico odwiedzili stadion Zagłębia Lubin / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Młodzi piłkarze SCS Amico odwiedzili stadion Zagłębia Lubin 16 lut

Młodzi piłkarze SCS Amico odwiedzili stadion Zagłębia Lubin

Młodzi adepci mieli możliwość zadania kilku frapujących ich pytań do skrzydłowego Miedziowych – Tomasza Pieńko oraz byłego piłkarza Zagłębia Lubin – Kazimierza Kucharskiego, który w latach 1966-1975 godnie reprezentował nasze barwy klubowe. Nie zabrakło czasu także na wspólne zwiedzanie stadionu.

16 lut 2023 16:30

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Kazimierz Kucharski – gość specjalny

Kazimierz Kucharski po przyjściu do naszego klubu szybko stał się podstawowym zawodnikiem Miedziowych. Kiedy w 1967 roku z Wałbrzyskiego Thoreza przyszedł do Zagłębia – Edward Kicior stworzyli wspólnie niezwykle skuteczny duet. Kazimierz Kucharski zakończył swoja sportową karierę jako zawodnik Zagłębia Lubin jesienią 1975 roku. Przez okres dziewięciu lat gry w Zagłębiu przeszedł wszystkie szczeble hierarchii ligowej od A klasy po II ligę, walnie przyczynił się do wszystkich awansów i sukcesów klubu w tym czasie. Po zakończeniu kariery piłkarskiej rozpoczął pracę w górnictwie. Najdłużej pełnił funkcję sztygara w Zakładach Górniczych Lubin –  skąd w 1991 roku przeszedł na emeryturę. Z Zagłębiem jest do dzisiaj, często pracując społecznie, jest oddanym i wiernym sympatykiem lubińskiego klubu.

Dzisiaj Kazimierz Kucharski i Tomasz Pieńko aktywnie uczestniczyli w zwiedzaniu stadionu oraz sprawnie poradzili sobie z pytaniami młodych adeptów SCS Amico.

Dziękujemy za odwiedziny zarówno Panu Kazimierzowi, jak i piłkarzom SCS Amico!