Nieudane zakończenie roku / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Nieudane zakończenie roku 19 gru

Nieudane zakończenie roku

Ostatnie spotkanie KGHM Zagłębia w tym roku zakończyło się przegraną "Miedziowych" z Pogonią Szczecin 0:1. W ostatniej minucie meczu przepiękne trafienie Michała Kucharczyka odebrało naszej drużynie jeden punkt.

19 gru 2020 17:20

W ostatnim spotkaniu rozgrywanym w 2020 roku zespół KGHM Zagłębia mierzył się na wyjeździe z Pogonią Szczecin. Trener Martin Ševela zdecydował się na dokonanie kilku roszad w składzie względem ostatniego meczu derbowego. Jakub Wójcicki został przesunięty na lewą stronę obrony, natomiast w rolę prawego defensora wcielił się Jakub Bednarczyk. Od pierwszej minuty wystąpił również Sasa Zivec, a po dłuższej nieobecności na ławce rezerwowych zasiadł Filip Starzyński.

Pierwszą groźną akcję w meczu przeprowadzili gospodarze. Na uderzenie zdecydował się Kowalczyk, ale Dominik Hładun dobrze poradził sobie ze strzałem zawodnika Pogoni. „Miedziowi” odpowiedzieli trzy minuty później. Po błędzie Malca, piłkę w polu karnym przejął Drazić. Dejan uderzył jednak w jednego z obrońców gospodarzy, po czym „Portowcy” oddalili zagrożenie. Niestety, pomocnik KGHM Zagłębia Jakub Żubrowski w 19. minucie spotkania został ukarany drugą żółtą kartką, przez co „Miedziowi” przez większość pojedynku byli zmuszeni grać w osłabieniu. W 24. minucie Hładun uratował nasz zespół przed startą bramki. Golkiper KGHM Zagłębia popisał się świetną interwencją i obronił niebezpieczne uderzenie Zahovicia. Pomimo gry w dziesiątkę, podopieczni Martina Ševeli nie przestali atakować. Dobry kontratak przeprowadził Szysz, który przebiegł z piłką ponad pół boiska, po czym zagrał do Zivca. Ten dostrzegł niepilnowanego Drazicia, podał do niego futbolówkę, ale Serb nieczysto trafił w piłkę. Pod koniec pierwszej części spotkania ponownie dobrze interweniował Hładun, który tym razem zatrzymał mocny strzał Kozłowskiego. Do przerwy żadna z drużyn nie zdołała skierować piłki do siatki, przez co na tablicy wyników widniał rezultat 0:0.

Drugą część meczu oba zespoły rozpoczęły bez zmian w składzie. W 52. minucie piłkarze Pogoni po ładnej, zespołowej akcji zdołali umieścić piłkę w siatce, ale na nasze szczęście po dłuższej konsultacji, arbiter dopatrzył się w tej sytuacji spalonego. Nieco ponad dziesięć minut później „Portowcy” znów skierowali piłkę do bramki, jednak tym razem sędzia odgwizdał faul na Jakubie Wójcickim. Wciąż więc utrzymywał się wynik remisowy. W dalszej części meczu zdecydowanie dłużej przy piłce utrzymywali się gospodarze, ale „Miedziowi” skutecznie reagowali w defensywie. Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry na mocny strzał zdecydował się Kucharczyk, a po raz kolejny w bramce świetnie zachował się Hładun, który wybił piłkę na rzut rożny. Niestety, w ostatniej minucie spotkania przepięknym uderzeniem z dystansu Dominika Hładuna pokonał wcześniej wspomniany Michał Kucharczyk. Ostatecznie „Miedziowi” przegrali z „Portowcami” 0:1 i po ostatnim meczu w 2020 roku wracają do Lubina bez zdobyczy punktowej.

Pogoń Szczecin 1-0 KGHM Zagłębie Lubin

Bramki: Michał Kucharczyk 90

Pogoń: 1. Dante Stipica - 2. Jakub Bartkowski, 23. Benedikt Zech, 33. Mariusz Malec, 15. Hubert Matynia (57, 18. Michał Kucharczyk) - 20. Alexander Gorgon, 8. Damian Dąbrowski, 14. Kamil Drygas (72, 16. Santeri Hostikka), 64. Kacper Kozłowski (83, 19. Adrian Benedyczak), 27. Sebastian Kowalczyk (83, 61. Kacper Smoliński) - 10. Luka Zahovič (83, 9. Adam Frączczak).

KGHM Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 21. Jakub Bednarczyk, 27. Dominik Jończy, 33. Ľubomír Guldan, 23. Jakub Wójcicki - 17. Patryk Szysz, 14. Jakub Żubrowski, 8. Łukasz Poręba, 95. Dejan Dražić (81, 13. Dawid Pakulski), 7. Saša Živec - 11. Samuel Mráz (90, 9. Rok Sirk).

żółte kartki: Bartkowski, Drygas, Kozłowski, Kucharczyk - Żubrowski, Dražić.

czerwona kartka: Jakub Żubrowski (19. minuta, za drugą żółtą).

sędziował: Sebastian Jarzębak.