Ostatnia gra kontrolna na remis / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Ostatnia gra kontrolna na remis 1 lut

Ostatnia gra kontrolna na remis

Ostatnia gra kontrolna rozgrywana podczas obozu przygotowawczego w Turcji zakończyła się remisem KGHM Zagłębia Lubin z Dinamem Batumi 1:1. Bramkę dla Miedziowych w dzisiejszym spotkaniu zdobył Juan Munoz.

1 lut 2024 17:30

W pierwszych minutach spotkania dłużej przy piłce utrzymywał się zespół Dinama Batumi, który wyraźnie chciał narzucić swój styl gry. Nie przełożyło się to jednak na żadną groźną sytuację ze strony rywali, a jako pierwsi dobrą szansę na otwarcie wyniku mieli Miedziowi. W 11. minucie Kacper Chodyna wbiegł ze skrzydła w pole karne i szukał tam dogrania przed bramkę, ale w ostatniej chwili wślizgiem interweniował stoper, który przeciął tę próbę podania. Następnie podopieczni Waldemara Fornalika szukali swoich okazji głównie po kontratakach. Nieco ponad kwadrans przed końcem pierwszej połowy nasz zespół objął prowadzenie. Najpierw Chodyna mocno uderzył lewą nogą w kierunku dalszego słupka, a do odbitej przez bramkarza futbolówki dopadł Juan Munoz, który z bliskiej odległości otworzył wynik pojedynku. W 39. minucie Dinamo było bliskie wyrównania. W dogodnej sytuacji znalazł się Tsitaishvili, ale Jasmin Burić kapitalnie zachował się w bramce. Piłka spadła jeszcze pod nogi napastnika rywali, ale ten trafił tylko w słupek.

Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy Dinamo Batumi wykorzystało zamieszanie w polu karnym i doprowadziło do remisu. Cały nasz zespół miał jednak pretensje do arbitra, ponieważ wydawało się, że chwilę wcześniej piłka ewidentnie wyszła na aut. Wraz z upływem kolejnych minut z obu stron widać było duże zaangażowanie i chęć zdobycia zwycięskiego gola, jednak zarówno jedna, jak i druga defensywa nie pozwalała poważniej zagrozić bramce. W końcowej fazie meczu optyczną przewagę mieli mistrzowie Gruzji, lecz nie potrafili tego przełożyć na konkrety w polu karnym lubinian. Ostatecznie wynik remisowy utrzymał się do końcowego gwizdka sędziego. Miedziowi zakończyli zgrupowanie w Belek z bilansem dwóch zwycięstw i trzech remisów.

KGHM Zagłębie Lubin 1-1 Dinamo Batumi

Bramki: Juan Muñoz 29 - Luka Kapianidze 55

KGHM Zagłębie: 1. Jasmin Burić (75, 22. Szymon Weirauch) - 27. Bartłomiej Kłudka, 2. Bartosz Kopacz, 5. Aleks Ławniczak, 13. Mateusz Grzybek - 7. Kacper Chodyna, 20. Marko Poletanović (71, 6. Tomasz Makowski), 8. Damian Dąbrowski, 16. Sergiy Bułeca, 77. Mateusz Wdowiak (71, 23. Patryk Kusztal) - 18. Juan Muñoz (75, 19. Rafał Adamski).

żółta kartka: Burić.

sędziował: Patryk Gryckiewicz.