Patryk Szysz piłkarzem KGHM Zagłębia Lubin 29 sie

Patryk Szysz piłkarzem KGHM Zagłębia Lubin

Patryk Szysz został nowym piłkarzem KGHM Zagłębia Lubin. 20-letni napastnik Górnika Łęczna związał się z naszym klubem 4-letnim kontraktem. Jednocześnie strony uzgodniły, że Szysz do końca sezonu 2018/2019 pozostanie w Łęcznej. Jeśli Zagłębie Lubin S.A. wyrazi taką wolę, zawodnik do ekipy „Miedziowych” dołączy już w styczniu 2019 roku.

29 sie 2018 19:30

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

- To młody piłkarz, którego statystyki w I i II lidze wyglądają obiecująco. Patryk bez wątpienia wpisuje się w filozofię i politykę transferową klubu. Naszym celem jest stawianie na młodych Polaków, którzy promując się w KGHM Zagłębiu będą jednocześnie stanowić o sile pierwszego zespołu. Zainteresowane Szyszem były również inne czołowe kluby LOTTO Ekstraklasy. To pokazuje, że jest to ciekawy zawodnik z dużym potencjałem. Nie zapominajmy jednak, że to, jak Patryk będzie funkcjonował w naszym zespole zależy od niego samego - podsumował ten definitywny transfer na linii Łęczna - Lubin dyrektor sportowy Zagłębia Lubin S.A. Michał Żewłakow.

Szysz w barwach Górnika Łęczna rozegrał 41 spotkań, w których zdobył łącznie 15 bramek i 2 asysty. W sezonie 2016/2017 reprezentował barwy Motoru Lublin, gdzie w 24 spotkaniach zdobył 4 bramki. W obecnym sezonie na poziomie II ligi zdobył 5 bramek w 7 meczach.

Witamy w KGHM Zagłębiu, Patryk!