Pewne zwycięstwo Miedziowych w czwartym sparingu / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Pewne zwycięstwo Miedziowych w czwartym sparingu 18 sty

Pewne zwycięstwo Miedziowych w czwartym sparingu

Przedostatni mecz sparingowy Miedziowych rozegrany podczas zgrupowania w Turcji zakończył się zwycięstwem nad Grafičarem Belgrad 3:0. Na listę strzelców wpisali się Tornike Gaprindashvili, a także Szymon Kobusiński, który zanotował dublet.

18 sty 2023 16:45

Od początku spotkania byliśmy świadkami zaciętej rywalizacji. Pierwszą bardzo groźną akcją w meczu popisali się Miedziowi. W pole karne dośrodkowywał Arkadiusz Woźniak, ale dobrze ustawiony w polu karnym Dawid Kurminowski nie był w stanie pokonać bramkarza drużyny z Serbii. Chwilę potem otworzyliśmy wynik spotkania. Precyzyjne dośrodkowanie z rzutu wolnego Marko Poletanovica strzałem głową wykorzystał Szymon Kobusiński. W 24. minucie pojedynku mogło być już 2:0 dla KGHM Zagłębia Lubin. Po długim podaniu Jasmina Buricia w dogodnej sytuacji znalazł się po raz kolejny Szymon Kobusiński. Niestety tym razem lepszy okazał się stojący między słupkami drużyny ze stolicy Serbii – Strahinja Manojlovic. W 30. minucie stuprocentową szansę na gola zmarnował RFK Graficar Belgrad. W sytuacji sam na sam z Jasminem Buriciem znalazł się Filip Kasalica, ale doskonale interweniował nasz bramkarz. Kilka minut przed przerwą dobrą akcją z prawej strony boiska popisał się Tornike Gaprindashvili, wycofał piłkę przed pole karne, a na bramkę przeciwnika uderzył Szymon Kobusiński. Tym razem jednak futbolówka nie znalazła się w siatce. W pierwszej części gry już nic więcej się nie wydarzyło. Schodziliśmy do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron mogliśmy zobaczyć na boisku testowanego przez KGHM Zagłębie hiszpańskiego napastnika – Nano Mesę. W 50. minucie Miedziowi strzelili swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Tornike Gaprindashvili w swoim stylu zszedł na lewą nogę i precyzyjnym strzałem przy słupku podwyższył prowadzenie naszego zespołu. Minutę później było już 3:0 dla KGHM Zagłębia Lubin. Po kontrze do siatki trafił po raz drugi w tym starciu Szymon Kobusiński. Asystę przy tym golu zaliczył Nano Mesa. Następny kwadrans gry przebiegał już w spokojniejszym tempie bez klarownych okazji bramkowych. W 75. minucie gry technicznym uderzeniem popisał się Sasa Zivec. Niestety bardzo dobrze interweniował bramkarz Graficaru Belgrad. Chwilę potem bliski strzelenia honorowego gola dla swojego zespołu był Andrija Kaludjerovic. Na szczęście futbolówka przeleciała obok naszej bramki. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry w sytuacji stuprocentowej znalazł się Andrija Kaludjerovic, jednak kapitalną obroną popisał się Szymon Weirauch. W tym spotkaniu więcej bramek nie oglądaliśmy – Miedziowi zwyciężyli pewnie 3:0.

KGHM Zagłębie Lubin 3-0 RFK Grafičar Belgrad

Bramki: Szymon Kobusiński 19, 51, Tornike Gaprindaszwili 50

KGHM Zagłębie: 1. Jasmin Burić (70, 22. Szymon Weirauch) - 11. Arkadiusz Woźniak, 24. Kacper Lepczyński, 4. Jarosław Jach (79, 5. Aleks Ławniczak), 8. Guram Giorbelidze (79, 43. Mateusz Grzybek) - 9. Tornike Gaprindaszwili (70, 7. Saša Živec), 20. Marko Poletanović (46, 14. Jakub Żubrowski), 35. Filip Kocaba (63, 44. Cyprian Popielec), 33. Kōki Hinokio, 17. Szymon Kobusiński - 90. Dawid Kurminowski (46, 48. Nano Mesa; 70, 15. Martin Doležal).

Grafičar: (skład wyjściowy) 98. Strahinja Manojlović - 2. Kosta Nedeljković, 44. Aleksa Jovanović, 29. Aleksej Vukićević, 60. Viktor Radojević - 9. Mateja Bubanj, 3. Ognjen Dimitrić, 13. Filip Vasiljević, 10. Miloš Stojčev, 16. Marko Curić - 17. Filip Kasalica.

sędziował: Sebastian Krasny.