Pierwszy sparing w Turcji 20 sty

Pierwszy sparing w Turcji

Jutro o 17.00 miejscowego czasu (godzina 15.00 czasu polskiego), KGHM Zagłębie Lubin rozegra mecz towarzyski z 4. drużyną bułgarskiej ekstraklasy – Beroe Stara Zagora. Mecz będzie transmitowany przez Zagłębie TV, więc zapraszamy przed monitory!

20 sty 2018 20:32

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Jutrzejsi rywale to mistrzowie Bułgarii z sezonu 1985/1986, dwukrotni zdobywcy Pucharu Bułgarii (2010, 2013). Aktualnie Beroe zajmuje w lidze 4. miejsce, podopieczni Iwko Ganczewa mają w dorobku 34 punkty (po 20 meczach).
W zespole Bułgarów znajdziemy kilka akcentów związanych z ekstraklasą, a przede wszystkim Zagłębiem Lubin. Obecnie barwy Beroe reprezentuje były obrońca "Miedziowych" Paweł Widanow. W przeszłości wypromował się tam David Caiado.
W kadrze I zespołu są też inni zawodnicy z przeszłością w ekstraklasie: Anton Karaczanakow (wypożyczony z Cracovii) oraz Kohei Kato (były zawodnik Podbeskidzia).
Na uwagę zasługuje stoper Iwan Iwanow, kiedyś uznawany za "nowego Nemanję Vidicia". Podobnie jak Serb grał w Partizanie Belgrad, z którego wyjechał do Rosji. Później zagrał kilka spotkań w Lidze Mistrzów dla FC Basel i doznał poważnej kontuzji kolana… Po urazie nie wrócił do formy, którą w przeszłości imponował. Iwanow zagrał ponad 40 spotkań w reprezentacji Bułgarii, w której pełnił rolę kapitana.


Kibiców, którzy chcą spędzić jutrzejsze popołudnie z Zagłębiem zapraszamy przed monitory. Dołożymy wszelkich starań, by transmisją, którą przeprowadzimy, spełniła Wasze oczekiwania. Będzie to pierwsza nasza transmisja z Turcji, więc prosimy o wyrozumiałość.