PODOLIŃSKI: Atutem Wisły jest doświadczenie, ale Zagłębie może rywalizować z każdym / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
PODOLIŃSKI: Atutem Wisły jest doświadczenie, ale Zagłębie może rywalizować z każdym 28 lis

PODOLIŃSKI: Atutem Wisły jest doświadczenie, ale Zagłębie może rywalizować z każdym

Mecz z Wisłą Kraków jest niezwykle ważny nie tylko z powodu układu tabeli, ale dla KGHM Zagłębia Lubin to idealne spotkanie, aby zdobyć wreszcie trzy punkty, po dwóch nieudanych starciach z beniaminkami. O prognozę na to spotkanie poprosiliśmy Roberta Podolińskiego, byłego ekstraklasowego trenera, a obecnie m.in. eksperta telewizyjnego w TVP Sport.

28 lis 2020 00:00

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Zagłębie może rywalizować z każdym, ale musi ustabilizować formę - mówi były trener, Robert Podoliński. 

– Zagłębie możemy określić jako dobrą drużynę, ale właśnie często bardzo nieprzewidywalną. W tym sezonie uważam, że jedną z bolączek jest brak koncentracji. Nie mam wątpliwości, że pod względem piłkarskim Miedziowi mogą rywalizować z każdym, ale brakuje stabilności formy. Jeżeli poukładają sobie pewne sprawy, to mogą rywalizować nawet o europejskie puchary. No, ale jednak zbyt łatwo tracą punkty z teoretycznie słabszymi rywalami – mówi Podoliński.

 

– Przede wszystkim krakowianie mają spore problemy zdrowotne, przez co ich występ jest dużą niewiadomą. Zobaczymy jaką formę będą mieli zmiennicy. Ich atutem jest na pewno doświadczenie. O Wiśle mógłbym powiedzieć podobnie jak przy Zagłębiu: grają bardzo nierówno – kończy były trener m.in. Cracovii i Podbeskidzia Bielsko-Biała.

 

Mecz z Wisłą Kraków rozpocznie się w sobotę o godz. 20:00.