Podsumowanie: Napastnicy strzelali ważne gole 19 maj

Podsumowanie: Napastnicy strzelali ważne gole

Nasze podsumowania poszczególnych formacji kończymy atakiem Miedziowych. Łącznie w lidze najbardziej wysunięci zawodnicy Zagłębia zdobyli 14 goli, ale były to trafienia, których wartości nie sposób przecenić. W taktyce Piotra Stokowca napastnicy pełnią rolę pierwszych obrońców, z którymi walczą rywale, więc ich rola na boisku nie ogranicza się tylko do strzelania bramek.

19 maj 2016 10:14

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

Ekstraklasa
Michal Papadopulos: - Najbardziej udany okres dla Michala to mecze od 7. do 11. kolejki, kiedy to w każdym spotkaniu zdobywał gole, w międzyczasie dołożył trafienie w meczu Pucharu Polski. Kiedy nie strzelał, Papadopulos był również bardzo pożyteczny dla drużyny. Michal jest pierwszym obrońcą Zagłębia, a w taktyce Piotra Stokowca wszyscy zawodnicy mają zadania defensywne. Napastnik Zagłębia jest silny, dobrze gra głową. Piotr Stokowiec uważa, że to największy profesjonalista, z jakim dotychczas miał okazję współpracować. Papadopulos był najskuteczniejszym zawodnikiem Zagłębia w minionym sezonie, w lidze zdobył 8 goli (w tym zaliczył trafienie w ostatnim ligowym meczu, które dało Miedziowym zwycięstwo w spotkaniu z Piastem), dołożył też jedną bramkę w Pucharze Polski. O waleczności Michala świadczy też fakt, że zobaczył aż 11 żółtych kartek w sezonie!

Krzysztof Piątek: - 20-latek zaliczył bardzo udany sezon, zdobył 6 goli w ligowych potyczkach. Trzeba oddać "Bani", że strzelał najlepszym: debiutanckie trafienie zaliczył w meczu z Lechem Poznań, trzy gole zaaplikował Legii Warszawa (po golu w każdym meczu). Strzelał też w spotkaniach z Górnikiem Łęczna (Miedziowi zagwarantowali sobie wówczas awans do czołowej ósemki), oraz z Ruchem Chorzów (Zagłębie wygrało pierwsze spotkanie w rundzie finałowej). Piątek to człowiek skupiony na sobie, chce być lepszy i robi wszystko, by się poprawiać. Jego bardzo pozytywną cechą jest to, że?. nigdy nie był z siebie do końca zadowolony. Zawsze podkreśla, że na końcowy sukces pracuje cała drużyna.


Eryk Sobków - Napastnik powoływany do kadry U-19 zagrał 9 ligowych spotkań w mijającym sezonie, zaliczył 3 spotkania w Pucharze Polski, w których strzelił 3 gole. Eryk ma dobre warunki fizyczne, przy tym imponuje startem do piłki. Futbolówka szuka go w polu karnym, a to cecha bardzo pożądana u środkowego napastnika. W trzecioligowych rezerwach strzelił 10 goli.

1591200042 - 1591200026