Podsumowanie występów Miedziowych w kadrach Polski 9 cze

Podsumowanie występów Miedziowych w kadrach Polski

W ostatnich dniach pięciu zawodników Miedziowych zagrało z orzełkiem na piersi. Zapraszamy na podsumowanie występów piłkarzy naszego Klubu w kadrach Polski.

9 cze 2022 09:30

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Reprezentacja Polski U-21

Podopieczni Macieja Stolarczyka podczas zgrupowania rozegrali dwa spotkania. Najpierw Biało-Czerwoni mierzyli się na wyjeździe z rówieśnikami z San Marino i pewnie zwyciężyli w tym starciu, pokonując rywali 5:0. Pełne 90 minut rozegrał pomocnik KGHM Zagłębia Lubin Łukasz Łakomy. Warto wspomnieć także o tym, iż dwukrotnie na listę strzelców wpisał się były napastnik Miedziowych Bartosz Białek, a Łukasz Poręba zanotował asystę przy drugim trafieniu Polaków. Na zakończenie zgrupowania młodzieżowa kadra naszego kraju rozegrała bardzo ważne spotkanie z Niemcami, które decydowało o grze w barażach o awans do MME. Niestety, pomimo kilku świetnych okazji, skuteczniejsi okazali się nasi zachodni sąsiedzi, którzy wygrali 2:1. Łukasz Łakomy przebywał na murawie od 1. do 58. minuty, natomiast Tomasz Pieńko pojawił się na placu gry w 86. minucie, notując tym samym debiut w reprezentacji Polski do lat 21. Jedynego gola dla Biało-Czerwonych strzelił Bartosz Białek.

Reprezentacja Polski U-20

Reprezentacja Polski do lat 20 przebywała na zgrupowaniu w Uniejowie w dniach 1-9 czerwca. W tym czasie Biało-Czerwoni rozegrali towarzyskie spotkanie z Włochami, zakończone zwycięstwem naszej kadry 1:0. Całą drugą połowę rozegrał bramkarz Miedziowych Kacper Bieszczad, który zachował czyste konto.

Reprezentacja Polski U-18

Reprezentacja Polski do lat 18 bezbramkowo zremisowała w towarzyskim meczu z rówieśnikami ze Słowenii. W biało-czerwonych barwach swoje występy zanotowało dwóch piłkarzy Miedziowych - golkiper Szymon Weirauch, który rozegrał 10 minut oraz Jakub Kolan, przebywający na murawie przez nieco ponad pół godziny.