Podsumowanie występów Miedziowych w kadrach Polski / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Podsumowanie występów Miedziowych w kadrach Polski 29 mar

Podsumowanie występów Miedziowych w kadrach Polski

Powoli dobiega końca przerwa na mecze reprezentacji narodowych, podczas której z orzełkiem na piersi wystąpili zawodnicy KGHM Zagłębia Lubin. Sprawdźcie, jak nasi piłkarze poradzili sobie w kadrach młodzieżowych.

29 mar 2023 14:30

Tomasz Pieńko

Nasz pomocnik otrzymał powołanie do reprezentacji Polski U-19, która walczyła o awans na zbliżające się Mistrzostwa Europy. W pierwszym pojedynku z rówieśnikami z Izraela, Pieńko rozegrał 78 minut, a podopieczni trenera Marcina Brosza zremisowali to spotkanie 1:1. Trzy dni później nasza kadra pewnie pokonała Łotwę 3:0, a Pieniu istotnie przyczynił się do tego zwycięstwa - wpisał się na listę strzelców, a także zanotował asystę przy trafieniu kolegi z zespołu. Na zakończenie zgrupowania Biało-Czerwoni mierzyli się z Serbią. Podobnie jak we wcześniejszych meczach, Tomek rozpoczął spotkanie od 1. minuty i przebywał na placu gry do końcowego gwizdka, a Polacy ostatecznie zremisowali 2:2. Ten wynik zapewnił naszej drużynie pierwsze miejsce w grupie i awans na zbliżające się Mistrzostwa Europy do lat 19.

Bartłomiej Kłudka i Kacper Bieszczad

Reprezentacja Polski do lat 21 podczas minionego zgrupowania rozegrała dwa mecze towarzyskie. W pierwszym z nich podopieczni trenera Michała Probierza bezbramkowo zremisowali z Austrią. Zarówno Bieszczad, jak i Kłudka znaleźli się w wyjściowej jedenastce Biało-Czerwonych. Kacper rozegrał w tym meczu pełne 90 minut, natomiast Bartek przebywał na placu gry do 76. minuty. Drugie spotkanie, w którym rywalem naszej kadry byli rówieśnicy z Albanii, zakończyło się zwycięstwem Polski 2:0. Kolejną szansę na występ z orzełkiem na piersi podczas tego pojedynku otrzymał Bartek Kłudka. Prawy obrońca zameldował się na murawie na początku drugiej połowy i przebywał na niej do końcowego gwizdka sędziego.